Egzamin ósmoklasisty matematyka. ⇒ TEST ósmoklasisty MATEMATYKA - zadania z poprzednich lat. Zdaj na 100%.

8 Klasa Egzaminy i Testy

Testy ósmoklasisty matematyka – to może być proste.

Kurs ósmoklasisty z matematyki on-line przez internet
Kursy, egzaminy,testy próbne ósmoklasisty z matematyki itp.
 1. Kurs ósmoklasisty przez internet z Markiem Dudą
 2. Egzaminy 8 klasy z matematyki z poprzednich lat CKE
 3. Testy próbne 8 klasy z poprzednich lat CKE
 4. Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty Z Matematyki Wydawnictwem OPERON.
 5. Powtórka przed egzaminem 8 klasy działami. Zadania wybrane z egzaminów z poprzednich lat.
 6. Testy 8 klasy – wybrane zadania z egzaminów gimanzjalnych
Testy ósmoklasisty matematyka

Test 8 klasisty – moje przemyślenia

Na tej stronie prezentuję TESTY i egzaminy ośmoklasisty z matematyki z poprzednich lat oraz inne materiały przydatne dla ósmoklasisty. Tutaj będziesz mógł zobaczyć treści zadań i wideo rozwiązania. Nauka do egzaminów na bazie testów z poprzednich lat pozwoli Ci uzyskać satysfakcjonujący wynik. Pamiętaj jednak, że najpierw trzeba podjąć próbę własnego rozwiązania, a następnie możesz swój wynik sprawdzić z podanym na filmie. Moje doświadczenie uczy, że od oglądania cudzych rozwiązań na lekcji w szkole, na korepetycjach, czy też oglądanie filmów nie wpływa tak dobrze jak własny wysiłek. Oczywiście przygotowując się do egzaminu warto zerkać na gotowe rozwiazania, ale nic tak dobrze nie wpływa jak własne zmagania z kartką i długopisem. Powodzenia.

Do egzaminu ósmoklasisty można – a nawet trzeba wykorzystywać wybrane zadania z egzaminów gimnazjalnych.

Systematyczność i wysokie wyniki idą w parze. Testy ósmoklasisty i matematyka już na stałe wrosły w rzeczywistość polskiej edukacji.

egzamin ósmoklasisty matematyka

ARCHIWALNE egzaminy gimnazjalne 2002-2019 – Testy z matematyki

Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty?

 1. Pamiętaj o rozplanowaniu czasu i materiału na naukę. Dość często uczniowie uczą się po balu ósmoklasisty, inni nawet na miesiąc przed egzaminem. Oczywiście są i tacy co idą tylko z tą wiedzą jaką zapamiętali z lekcji. Nie bądź naiwny. Największe szanse na dobry wynik mają ci, którzy poświęcili na naukę dużo czasu.
 2. Zostaw trochę czasu na podsumowanie całego materiału na tydzień przed egzaminem ósmoklasisty. To co będziesz powtarzał na początku grudnia zostanie trochę zapomniane do egzaminu.
 3. Nie zniechęcaj się – bądź wytrwały. Jeśli coś nie wychodzi po prostu potraktuj to jak wyzwanie i spróbuj szukać pomocy u rówieśników, znajomych, rodziców, na kółkach matematycznych lub u płatnych korepetytorów.
 4. Rozwiąż bardzo dużo testów ósmoklasisty, które znajdziesz za darmo w bibliotece lub kup je w księgarni. Uczniowie, którzy przerobili 2-3 pozycje książkowe stwierdzali, że zadania zaczynają się powtarzać. I tak rzeczywiście jest. Dzięki temu na egzaminie nie wymyślasz, ale odtwarzasz to co wymyśliłeś w trakcie treningu przed egzaminem.
 5. Wyśpij się porządnie dzień przed egzaminem. Dzień wcześniej nie graj na komputerze do późna, ponieważ Twój mózg będzie otępiały i zmęczony na egzaminie ósmoklaisty, a tym bardziej, gdy chodzi o test z matematyki.
 6. Przed samym egzaminem idź do toalety. Lepiej w trakcie egzaminu nie wychodzić i się nie rozpraszać. Ale jak trzeba to zgłoś to egzaminatorom.
 7. Wypij pół lub szklankę wody. Mózg jest zbudowany w większości z wody i potrzebuje jej do lepszego funkcjonowania. Pij dużo przed wysiłkiem umysłowym i przed nauką. Zostało to potwierdzone badaniami naukowymi.

Motywująca historia – jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty

Niekiedy słyszę pytania od uczniów lub rodziców: „Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklaisty?”

Pozwól, że opowiem Ci historię zamiast moralizować i dawać gotową odpowiedź.

Historia jest prawdziwa. Dotyczy pewnego chłopca, którego uczyłem przez 3 lata gimnazjum. Aby zachować jego anonimowość nazwijmy go Arek.
Arek był raczej przeciętnym uczniem. Nie zgłaszał się na lekcjach prawie wcale. Ze sprawdzianów miał same tróje. Rzadko bywało, aby ktoś miał tak identyczne oceny równe 3. Pod koniec 3 klasy gimnazjum (to był gimnazjalista, czyli odpowiednik ósmoklasisty) wystawiłem mu z tych samych trój ocenę dostateczną na koniec roku. Po wystawieniu długopisem ocen przychodzą do szkoły wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Pamiętam jakby to było wczoraj. Wpada Arek wraz z kilkoma uczniami pochwalić się wynikami. Z miną zwycięscy mówi: mam 92% z matematyki. Byłem zszokowany, bo zawsze miał średnią ocen równą 3, a tu taki wysoki wynik z egzaminu gimnazjalnego. Jeden z wyższych w szkole. Czułem trochę w jego głosie dumę i jakby informację dla mnie, że za nisko oceniłem go na koniec roku. Być może. Ale pewnie jesteś ciekawy jak tego dokonał???

Nagle przypomniałem sobie moją rozmowę z mamą Arka na zebraniu z rodzicami kilka miesięcy przed egzaminem gimnazjalnym. Jego mama mówiła, że szukają wszędzie różnych testów. Trochę w internecie, kupiła mu też 2 lub 3 pozycje książkowe z zadaniami powtórzeniowymi w księgarni. Dopytywała tytuły dobrych książek, godnych polecania. Mama wspominała, że Arek rozwiązuje testy gimnazjalne systematycznie, ale na razie idzie mu dość przeciętnie.

Nagle mnie olśniło. Arek zawsze był sumienny. Może nie błyszczał, ale zawsze miał ocenę 3. Nie miał większych wpadek, zatem uczyła się systematycznie na miarę swoich możliwości. Przed egzaminem uczył się dużo – tak wynika z relacji jego mamy na zebraniu. Po rozwiązaniu dużej ilości zadań z różnych próbnych i przykładowych egzaminów gimnazjalnych na pewno zaczął zauważać, że zadania powtarzają się. Jest coraz prościej je rozwiązywać. Arek osiągnął sukces, a Ty co zrobisz???

Podsumowanie i wnioski:

 • systematyczność powtórek to klucz do sukcesu
 • wynik egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty jest wprost proporcjonalny do ilości rozwiązanych zadań własnymi rękoma
 • nie zniechęcaj się niepowodzeniami, najlepsi to nie ci najzdolniejsi, ale najbardziej pracowici
 • rozwiązuj zadania z wielu źródeł i wydawnictw
 • bądź osobą o pozytywnym nastawieniu. Jeśli dużo pracowałeś z pewnością egzamin napiszesz lepiej, niż ci co byli leniwi.
Bądź na bieżąco z MatFiz24.pl