Parownice TECNOVAP - prosta i szybka dezynfekcja

Parownica TECNOVAP – prosta i szybka dezynfekcja

parownica tecnovap

Myjki parowe dotychczas kojarzyły się z topornymi, głośnymi urządzeniami, wykorzystywanymi „w ostateczności” do prac porządkowych. Od niedawna ten trend mocno się zmienił. Duża w tym zasługa firmy Tecnovap, która wdrożyła serie parowych urządzeń czyszczących, umożliwiających skuteczne – jak nigdy – porządkowanie powierzchni płaskich. Jest to szczególnie istotne w dobie zagrożeń wirusowych, gdzie warto wdrożyć dodatkowe środki ostrożności. Technologia suchej pary pomoże pozbyć się nie tylko brudu, ale i szkodliwych patogenów.

Kilka słów o producencie Tecnovap

Tecnovap jest włoską firmą produkującą wysokiej jakości parownice profesjonalne, parownice (odkurzacze) przemysłowe. Początki firmy sięgają lat 80. XX wieku. Bracia Franchini, będący właścicielami-założycielami przedsiębiorstwa, otworzyli wówczas niewielki zakład produkcyjny. Przez dziesiątki lat firma intensywnie się rozwijała, a sam producent Tecnovap zyskiwał na znaczeniu. Dziś marka jest jednym z największych producentów parownic czyszczących, eksportujących swoje produkty do różnych krajów świata.

parownice tecnovap

Parownice Tecnovap – profesjonalne i przemysłowe myjki parowe

Parownice producenta Tecnovap można podzielić na 2 główne linie: profesjonalne oraz przemysłowe. Myjki parowe profesjonalne przeznaczone są do eksperckiego czyszczenia trudnych zabrudzeń, z jakimi można mieć do czynienia w pomieszczeniach biurowych, hotelach czy apartamentach. Dzięki nowoczesnej technologii ciśnieniowej są skutecznym urządzeniem, dzięki któremu można usunąć tłuste plamy, kleksy po kawie czy atramencie. Parownice profesjonalne bardzo chętnie są zamawiane przez firmy sprzątające, a także do dezynfekcji przedszkola (szczególnie w dobie pandemii koronawirusa).

Więcej

Parownice przemysłowe charakteryzują się większą mocą użytkową. Wysokiej jakości myjka parowa jest szczególnie polecana do czyszczenia wielkopowierzchniowych hal, magazynów czy pomieszczeń w fabrykach. Myjka parowa przemysłowa efektywnie radzi sobie z mocnymi zabrudzeniami zróżnicowanych powierzchni wykładzinowych, betonowych i innych. Oba rodzaje urządzeń czyszczących przeprowadzają skuteczną i bezpieczną dezynfekcje pomieszczeń.

Parownice Tecnovap z podziałem według ciśnienia

Parownice udostępniane są przez producenta w różnych wariantach technicznych. W zależności od potrzeb do czyszczenia wykorzystuje się myjki cztero-, pięcio-, sześcio-, ośmio- lub dziesięcio-barowe. Najmocniejsze jednostki przeznaczone są do porządkowania największych zabrudzeń, powstających m.in. w dużych zakładach przemysłowych, szpitalach czy galeriach handlowych. Mniejsza moc urządzenia idzie w parze z mniejszymi gabarytami – lżejsze jednostki mogą być zatem wykorzystywane w ciasnych pomieszczeniach, takich jak pokoje hotelowe czy sale lekcyjne. Myjka parowa może być wykorzystana także do mniejszych potrzeb prywatnych – znajdują swoje zastosowanie w dużych domach, garażach czy warsztatach.

Technologie wykorzystane przy produkcji parownic Tecnovap

Renomowany producent myjek ciśnieniowych Tecnovap dołożył wszelkich starań, aby urządzenia włoskiego przedsiębiorstwa spełniały najwyższe standardy jakościowe. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, stale rozwijanych od niemalże 35 lat, uzyskano gwarancję bezawaryjnej i efektywnej pracy urządzenia w różnych warunkach. Parownice firmy Tecnovap mają dobre opinie, więc śmiało można powiedzieć, iż są to urządzenia najwyższej jakości.

Thermal Power Control

Technologia Thermal Power Control zapewnia lepszą kulturę pracy grzałek, umieszczonych w urządzeniach linii Tecnovap. Jak podkreśla producent: grzałki pracują bez kontaktu z wodą, wobec czego eliminuje się ryzyko osadzania kamienia na tym komponencie. Zapewnia to wysoką skuteczność grzewczą, bez utraty cech, które mogłyby się z czasem pogorszyć i obniżyć sprawność całego urządzenia. Brak styczności z wilgocią uzyskiwana jest dzięki otoczce grzałek, które posiadają wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej.

Bojler ze stali nierdzewnej

Najistotniejszym komponentem, w jaki wyposażono parownice Tecnovap jest bojler. Został on wykonany ze stopów stali nierdzewnej, co gwarantuje nie tylko ochronę przed korozją, ale i również możliwość wytworzenia suchej pary o bardzo wysokiej temperaturze. Woda, podgrzewana do wartości 180 stopni C, traci swoje pierwotne właściwości, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pary przegrzanej. Jest to taka para, która posiada wyższą temperaturę niż wartość wrzenia cieczy przy określonym ciśnieniu. Stanowi ona podstawę skutecznego czyszczenia za pomocą parownicy.

TRUE TEMP i system automatycznego napełniania bojlera

Dużym problemem, z którym konfrontowali użytkownicy myjek parowych, był mocno ograniczony czas pracy urządzenia. Sprzęt należało systematycznie napełniać wodą, następnie czekać, aż urządzenie podgrzeje ją i dopiero można było rozpocząć proces porządkowania powierzchni. W parownicach Tecnovap wyeliminowano ten problem implementując technologię TRUE TEMP. Umożliwia ona automatyczne napełnianie stalowego zbiornika, bez konieczności wyłączania maszyny. To duże ułatwienie, ponieważ urządzenie może działać przez długi czas bez wymaganych przerw technologicznych.

Elektromechaniczny kontroler z samoodkamieniającym pływakiem

Rozwiązaniem ułatwiającym odczyt poziomu napełnienia bolera jest elektromechaniczny kontroler. Uzupełniony on został w dynamiczny pływak, który posiada cechy odkamieniające swoją powierzchnię – porusza się wertykalnie rozbijając nagromadzone cząstki. Wykorzystanie tej technologii jest krokiem milowym w kontekście uzyskiwania niezawodnych odczytów. Dotychczasowe pływaki statyczne bardzo często ulegały awariom, przez co szybko stawały się bezużyteczne.

Gdzie kupić parownice od Tecnovap?

Myjki można zamówić u polskich dystrybutorów: multi-matic.pl, doporzadku.pl, myjki.biz

Dlaczego dystrybutorzy nie podają cen parownic Tecnovap?

Ceny parowych urządzeń czyszczących nie mogą być prezentowane w sklepach internetowych dystrybutorów. Wynika to bezpośrednio z polityki cenowej producenta. Urządzenia są drogie, ale solidne. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z dystrybutorem, który pomoże dobrać maszynę parową dla danej branży i dokona wyceny.