Znajomość Excela – sposobem na dobrą pracę -

Znajomość Excela – sposobem na dobrą pracę

Kurs Excela

Znajomość Excela – sposobem na dobrą pracę

Bez wątpienia znajomość arkusza kalkulacyjnego Excel jest ważna w każdej pracy biurowej i analitycznej, gdzie operuje się na liczbach i danych. Umiejętność jego obsługi to kompetencja, którą każdy powinien posiadać w swoim CV. Choć podstawowej znajomości tego programu do obliczeń i analizy danych już od kilkunastu lat uczą nauczyciele informatyki w szkołach, to ciągle wiedza wielu osób w tym zakresie jest niewielka lub żadna. A przecież znajomość Excela jest sposobem na dobrą i efektywną pracę.

Dlaczego warto znać Excel – jak może przyspieszyć pracę?

Bez wątpienia wpisywanie danych liczbowych czy osobowych jest żmudne i pracochłonne. Znając zaawansowane funkcje matematyczne, statystyczne, czy logiczne, a także sposoby formatowania można w prosty i szybki sposób stworzyć tabelę zawierającą zlecone zadania i wszystkie niezbędne szczegóły. Bez problemu stworzy się grafik pracy z podziałem na stanowiska, daty, czas pracy, powierzone obowiązki. Dzięki temu każdy Wie, co do niego należy, a wszelkie modyfikacje można wprowadzić szybko i przesłać do pracowników czy współpracowników mailem, opublikować na stronie internetowej, czy wydrukować i zawiesić na tablicy ogłoszeń. Kurs Excel pomoże Ci pojąć wszystkie tajniki arkusza kalkulacyjnego od A do Z. Dowiesz się jak używać malarza formatów, poprawnie używać formatu liczbowego, procentowego, walutowego, tekstowego czy daty. Nauczysz się kopiowania zakresu, w którym ukryte są wiersze, wyróżniania wartości, tworzenia formuł, czy składania kilku funkcji w jedną. Niezwykle istotne znaczenie ma również bezpieczeństwo danych, dlatego nauczysz się, w jaki sposób zabezpieczać pliki hasłem.

Dla kogo jest Excel?

Tak naprawdę Excel przeznaczony jest dla każdego, kto w swojej pracy operuje danymi osobowymi czy liczbowymi. Jego znajomość jest niezbędna dla kadrowych, księgowych, analityków finansowych, pracowników banków i instytucji finansowych, a także statystyków i pracowników naukowych, którzy w swojej pracy przeprowadzają zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe. Zilustrowanie zjawisk, opinii, czy danych statystycznych w formie wykresów, znacznie ułatwia ich analizę i pozwala na wyciągnięcie konkretnych wniosków. Przygotowanie danych w Excelu i stworzenie wykresu przestawnego umożliwia przedstawienie merytorycznej prezentacji na dowolny temat.

Dlaczego warto zrobić kurs?

Bez wątpienia kurs Excel pozwoli Ci zdobyć cenne umiejętności potwierdzone certyfikatem. Dzięki temu nabierzesz pewności, że poradzisz sobie w wybranej pracy, wymagającej obsługi arkusza kalkulacyjnego, czy szybko wdrożysz się w obowiązki. Po skończonym kursie podstawowym możesz zrobić kolejne, które poszerzą Twoje kompetencję i dadzą szansę na awans czy zdobycie lepiej płatnej pracy. W trakcie, ale również po kursie masz możliwość skorzystania z merytorycznej pomocy trenera, który jest do Twojej dyspozycji w ramach konsultacji stacjonarnych czy online, aż do roku od ukończenia kursu. Zatem w razie wątpliwości czy trudności nie pozostajesz bez pomocy. Co ważne, kurs odbyty w języku angielskim pozwoli Ci ubiegać się także o pracę za granicą. Trzeba wiedzieć, że znajomość programu Excel jest najbardziej pożądaną wśród pracodawców umiejętnością obok znajomości języka angielskiego. Jeśli stajesz w szranki z innymi, ubiegając się o dane stanowisko, to fakt, że posiadasz umiejętności obsługi programu Excel na wymaganym przez pracodawcę poziomie, potwierdzone certyfikatem, jest Twoją kartą przetargową. Odbycie kursu Excel to doskonały pomysł na początku drogi zawodowej, kiedy CV nie jest jeszcze imponujące i każda dodatkowa umiejętność potwierdzona „papierem” się liczy, bo świadczy nie tylko o woli poszerzania wiedzy, ale realizowaniu tego w praktyce.