Zarabianie w domu jako nauczyciel

Zarabianie w domu jako nauczyciel

zarabianie jako nauczyciel w domu

Uczenie online to świetny sposób na dorobienie sobie do pensji, a nawet utrzymywanie się. Wielu ludzi pracuje w ten sposób i ceni sobie elastyczność oraz swobodę, jaka się z tym wiąże. Nauczanie z każdego miejsca o wybranej godzinie za ustaloną przez Ciebie stawkę to atrakcyjna perspektywa. Możesz podróżować i uczyć w różnych zakątkach świata. W dodatku jeśli lubisz kontakt z ludźmi, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Podpowiadamy, co jest potrzebne, aby zostać nauczycielem z domu.

Co z kwalifikacjami?

Być może nie masz kwalifikacji i wykształcenia, żeby uczyć w szkole, jednak nie oznacza to, że nie możesz udzielać lekcji przez internet. Najważniejsze są Twoje umiejętności. Niezależnie czy zamierzasz uczyć języka obcego, matematyki czy fizyki, musisz znać temat bardzo dobrze, bo nie wiesz, na jakim poziomie będzie Twój uczeń. W przypadku nauki języka dobrze jest ukończyć studia i posiadać certyfikat TEFL, który jest często wymagany przez agencje internetowe. Jeśli mieszkałeś przez kilka lat w kraju, w którym używa się danego języka – tym lepiej, bo tylko poprzez bliski kontakt z językiem można go w pełni poznać.

Bardzo ważne jest również doświadczenie, ponieważ bez niego ciężko jest znaleźć klientów. Żeby je zdobyć zacznij udzielać korepetycji w Twojej miejscowości. Być może ktoś z Twoich znajomych ich potrzebuje albo zna kogoś takiego? Spróbuj również poszukać wolontariatu, który szuka ludzi do pomocy uczniom lub uchodźcom i imigrantom.

Czego jeszcze potrzebuję?

Przede wszystkim potrzebny będzie komputer z dostępem do internetu. Jeśli zamierzasz podróżować i uczyć jednocześnie, musisz mieć na uwadze fakt, że w niektórych krajach internet jest wolniejszy. Do nauki przez Skype’a nie musi on być szybki, ale jeżeli używasz platform do uczenia albo jesteś zatrudniony przez szkołę, będziesz potrzebował dobrego internetu.

Jako nauczyciel musisz mieć wystarczająco dużo czasu. Prawdopodobnie będziesz musiał pracować wieczorami i w weekendy, bo wtedy większość ludzi ma wolny czas. Przygotuj się na to, że będziesz musiał być elastyczny i dostosowywać się do swoich uczniów.

Nie można również zapomnieć, jak ważne jest ciche i spokojne miejsce do prowadzenia lekcji. Najlepszy będzie jakiś odosobniony pokój lub małe biuro. Jeżeli podróżujesz, zadbaj o to, by Twój pokój był cichy i nic nie przeszkadzało w lekcjach.

Postaraj się, żeby Twoi uczniowie czuli się swobodnie w Twoim towarzystwie. Najlepiej będzie poświęcić kilka minut na początku, żeby ich lepiej poznać i trochę z nimi porozmawiać. W ten sposób można nawiązać lepszy kontakt, co ułatwia naukę i porozumiewanie się.

Pamiętaj, że będziesz musiał zarejestrować swoją działalność i odprowadzać podatki. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoja praca będzie nielegalna.

Szkoły internetowe czy prywatne lekcje?

Jeżeli zamierzasz uczyć języka obcego, znajdziesz sporo szkół, które potrzebują kogoś do nauki online. Jednak w takim przypadku masz narzucone godziny pracy (zwykle wieczorne) i stawkę, która będzie niższa od tej, którą wybrałbyś w przypadku samodzielnego nauczania. Z tego powodu warto jest szukać klientów na własną rękę. Z początku może to być trudne jeżeli nie masz dużego doświadczenia, jednak w internecie jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują lekcji z jakiejś dziedziny. Na początku Twoje stawki mogą nie być najwyższe, jednak z czasem w miarę zdobywania doświadczenia możesz je podnosić.

Kolejną opcją jest udzielanie lekcji w Twoim domu twarzą w twarz. Jest to mniej wygodna opcja, jednak możesz w ten sposób łatwiej znaleźć uczniów poprzez Twoich znajomych i nabyć doświadczenie.

Jeszcze jedną możliwością jest uczenie przez YouTube’a. Ponieważ bardzo wiele osób korzysta z tej strony i lubi uczyć się oglądając filmiki, da Ci to możliwość zdobycia wielu widzów, rozpromowania swoich usług i zarabiania pieniędzy.

Jeżeli uważasz, że uczenie przez internet to coś dla Ciebie, dowiedz się więcej i zarabiaj z domu.