Zamawiamy autokar na wycieczkę szkolną

Zamawiamy autokar na wycieczkę szkolną

autokar na wycieczkę szkolną

Organizujesz szkolną wycieczkę? Nie wiesz czym kierować się przy wyborze środka transportu? Podpowiadamy w jaki sposób wybrać bezpieczny i komfortowy autokar dla dzieci.

Wyjazd dzieci na zieloną szkołą to wydarzenie niezwykle emocjonujące – zarówno dla samych maluchów, jak i ich rodziców oraz naturalnie opiekunów mających zająć się dziećmi w trakcie wyjazdu. Oczywiście organizacja tego rodzaju wyjazdu związana jest z koniecznością wynajęcia autokaru. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem. Na co zatem zwracać uwagę podczas wyboru firmy transportowej?

Cena vs. bezpieczeństwo

Spora część organizatorów wycieczek zwraca największą uwagę na cenę wynajmowanego autokaru. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu każdy z nas pragnie skorzystać z usługi, która nie obciąży zanadto jego portfela. Niemniej jednak warto zauważyć, iż – w praktyce – przykładanie tak dużej wagi do ceny usługi transportowej jest największym z możliwych błędów. Dlaczego? Należy zdawać sobie sprawę z tego, że przewoźnicy oferujący bezpieczne i komfortowe autokary nie są w stanie udostępniać swoich usług po najniższych cenach, choćby ze względu na wysokość kosztów związanych z utrzymaniem floty. Jeśli więc dana firma oferuje wynajęcie autokaru po bardzo niskiej cenie, to najpewniej udostępniony przez nią środek transportu będzie pozostawiał wiele do życzenia – również w kwestii bezpieczeństwa! Zadajmy sobie pytanie, czy narażenie na niebezpieczeństwo własnych dzieci rzeczywiście jest warte zaoszczędzenia kilkunastu złotych? Odpowiedź jest oczywista.

Dobra jakość za rozsądne pieniądze – to możliwe!

Czy wobec tego wynajęcie dobrej jakości autokaru za rozsądne pieniądze nie jest możliwe? Wręcz przeciwnie. Jest, jednak będzie to od nas wymagać nieco wysiłku. Po pierwsze warto sprawdzić kilka ofert które na pozór wyglądają podobnie a różnić się mogą nie tylko jakością wyposażenia czy rocznikami busów i autokarów. Warto zwrócić uwagę na opinie danej firmy w internecie której chcemy zlecić przewóz osób. Na koniec mała rada: jeśli chcemy mieć pewność co do wysokiej jakości zamawianej usługi transportowej, to zdecydujmy się na ofertę sprawdzonego i doświadczonego przewoźnika taki który do powierzonych zleceń podchodzi rzetelnie. Przykładem takiej firmy jest chociażby marka M Bus Kraków – wynajem autokarów. Ważną kwestią jest również to aby transport rezerwować stosunkowo wcześniej nie czekając z tym na ostatnią chwilę gdyż przewozy autokarowe okazjonalne cechują się sezonowością i wzmożonym ruchem w okresie kwiecień-październik gdzie na maj i czerwiec przypada chyba kulminacja wyjazdów na wycieczki szkolne. Powinniśmy mieć to na uwadze organizując wycieczkę.