Załóż firmę, rozwiń swoją działalność gospodarczą lub bądź lepszym pracownikiem! Wybierz studia podyplomowe z zakresu zarządzania, potrzebne do prowadzenia własnego biznesu i rozwoju osobistego. -

Załóż firmę, rozwiń swoją działalność gospodarczą lub bądź lepszym pracownikiem! Wybierz studia podyplomowe z zakresu zarządzania, potrzebne do prowadzenia własnego biznesu i rozwoju osobistego.

Zarządzanie

Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na prowadzenie własnej firmy. Nic w tym dziwnego – elastyczne godziny pracy czy możliwość samodzielnego zarządzania własnym czasem przyciągają przedsiębiorczych i samodzielnych specjalistów. Jednak aby dobrze sobie radzić w branży, potrzebne jest śledzenie zmian w zakresie marketingu, zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania zasobami ludzkimi. Warto wybrać studia podyplomowe dopasowane do specyfiki pracy i związanych z nią wyzwań albo takie, które pozwolą obrać zupełnie inny kierunek i założyć własny biznes. Szerokie możliwości oferuje Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

 

Zdobądź kompetencje, które pozwolą Ci zarządzać projektami.

 

Akademia Leona Koźmińskiego swoją ofertę studiów podyplomowych kieruje do absolwentów wielu kierunków. Jeśli jesteś z wykształcenia farmaceutą i planujesz zatrudnienie w laboratorium badawczym koncernu farmaceutycznego, możesz podjąć dodatkowo studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami w badaniach klinicznych. Zdobędziesz wiedzę nie tylko, jak zarządzać budżetem, ale również zasobami ludzkimi. Informatycy, zarówno Ci zatrudnieni w działach IT, jak i programiści, na pewno zyskają nowe kompetencje na studiach z zakresu zarządzania projektami informatycznymi. Zdobędą merytoryczną wiedzę, która polepszy kontakt na linii klient-dział IT, a także pomiędzy poszczególnymi pracownikami działu IT. Osoby zajmujące się managementem sportowym lub chcące w tym zakresie zdobyć realne kompetencje zainteresują się zarządzaniem w sporcie. W szerokiej ofercie studiów podyplomowych znalazła się także propozycja dla absolwentów weterynarii czy też hotelarstwa, pracowników administracji publicznej, sektora finansów, księgowych i dyrektorów finansowych, a także pracujących w branży e-commerce czy logistyce.

 

Zarządzanie ludźmi to niełatwa sztuka

 

Jak wiadomo, zarządzanie to nie tylko kwestie umiejętnego planowania czasu czy analizy projektów, ale również sprawowania nadzoru i równocześnie pieczy nad ludźmi. Autorytarny styl zarządzania obecnie już raczej się nie sprawdza, dlatego należy nauczyć się zarządzania z zastosowaniem zarówno wymagań, jak i wsparcia wobec pracowników. Jednocześnie zarządzanie nie polega na wykonywaniu obowiązków za kogoś, a jedynie wskazywaniu mu odpowiedniego kierunku. Studia podyplomowe w uczelni niepublicznej, która według magazynu edukacyjnego „Perspektywy” jest liderem w rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce, pozwolą dogłębnie poznać niełatwą sztukę zarządzania zasobami ludzkimi, zarówno w małej i średniej firmie, jak i dużej korporacji. Chcąc zostać trenerem, mentorem, konsultantem, czy dobrym managerem, warto podjąć studia podyplomowe w zakresie coachingu, które przybliżą zagadnienia z zakresu psychologii biznesu. W ten sposób można nauczyć się odkrywać w innych ich mocne strony, a także pomóc im je wyzwolić.

 

Prowadzenie biznesu wymaga wszechstronnego przygotowania.

 

Chcąc zaistnieć na rynku e-commerce, trzeba bardzo dobrze znać realia marketingu internetowego. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest podjęcie studiów na kierunku badania i analizy marketingowe w Internecie, które przybliżą to zagadnienie i pozwolą lepiej zarządzać sklepem internetowym albo też promować swoją firmę w sieci. Podążanie za zmieniającym się rynkiem nieraz wymaga automatyzacji procesów biznesowych. Więcej na ten temat można dowiedzieć się, podejmując studia podyplomowe z tego zakresu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Współczesny biznes stawia przed przedsiębiorcami nowe wyzwania. Niewątpliwie wszechstronnie wykształceni muszą być nie tylko pracownicy zajmujący się tym obszarem, ale również osoby zarządzające całą firmą. Nie bez znaczenia jest znajomość litery prawa. Dlatego studia podyplomowe prawo podatkowe skierowane są nie tylko do księgowych i pracowników działów finansowych, ale również przedsiębiorców, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje i lepiej zarządzać firmą.

 

Niewątpliwie studia podyplomowe są szansą rozwoju osobistego, jak również podniesienia na wyższy poziomu samego przedsiębiorstwa, w którym się pracuje lub którym się zarządza. Poszerzanie kompetencji w szerokim zakresie pozwala nie pozostać w tyle za konkurencją.