Idealne wyposażenie sali szkoleniowej

Wyposażenie sali szkoleniowej

fotel

Genialne mózgi potrzebują wysokiego poziomu komfortu, aby móc w spokoju zgłębiać tajniki problematyki naukowej. Każda sala szkoleniowa powinna zostać odpowiednio przemyślana już na wstępnym etapie planowania przedsięwzięcia edukacyjnego, aby uczestnicy szkoleń nie musieli skarżyć się na standard zapewnionych pomieszczeń.

Obojętnie czy wraz ze stanowiskiem komputerowym czy bez – biurka oraz fotele muszą stanowić dobrany zestaw. Największy wpływ na zbytnie zmęczenie mają źle dobrane fotele. Konstrukcje obrotowe nadają się do takiej palety wymagań, gdyż pozwalają uczniowi swobodnie odwracać się w kierunku trenera, innych kursantów i z powrotem do biurka. Fotele obrotowe powinny umożliwiać szybkie wstawanie, szczególnie jeśli charakter szkoleń przewiduje wiele ćwiczeń grupowych prowadzonych w pozycji stojącej.

Podczas pokazów filmowych, trener oraz kursanci muszą mieć możliwość odchylenia foteli. Wtedy łatwiej skoncentrują się na przekazie formułowanym w filmie instruktażowym. Czasami szkolenie obejmuje długie fazy zapisywania notatek. Wtedy fotel obrotowy musi podtrzymywać ręce stosownymi podłokietnikami. Inaczej część kursantów się podda i przestanie robić notatki, a pozostali będą przeżywać niemiłe tortury, które bez wątpienia zadziałają dekoncentrująco.   

deluxe fotel

Same stanowiska pracy nie mogą być ani zbyt wysokie ani zbyt niskie, gdyż kręgosłup osoby z nich korzystającej szybko poskarżyłby się na takie meble. Czynnikiem, który bardzo męczy wzrok osób przebywających na zajęciach edukacyjnych, jest oświetlenie o nieodpowiednich parametrach. Oszczędzanie na jego natężeniu lub spektrum dostarczanych barw jest rażącym zaniedbaniem, które na starcie dyskwalifikuje dane pomieszczenie. Kolejnym punktem skontrolowanym na wstępie, powinna być cyrkulacja i wymiana powietrza. Praca umysłowa wymaga stałego dostępu do świeżego powietrza, w ekstremalnym przypadku przy zaniedbaniach w tym elemencie, kursanci po prostu zaczną na oczach trenera zasypiać. Pomieszczenia naukowe muszą również być odizolowane od zewnętrznego hałasu. Niechlujnie wytłumiona architektura może być powodem wielu stresów w trakcie zajęć naukowych.

Decydując się na wynajem lub budowę pomieszczeń o przeznaczeniu edukacyjnym, od momentu podjęcia decyzji powinniście posiadać szczegółowy plan konstrukcji i wyposażenia swojego centrum naukowego. Fotele obrotowe są jednym z kilkudziesięciu elementów, bez których nie będzie mogło się ono obyć. Aby kursanci czuli się zmotywowani, będziecie musieli wybrać im jeszcze wiele innych części wyposażenia. Działalność szkoleniowa to nie tylko procesy edukacyjne, ale nierzadko także spora doza planowania.