Wydruk etykiet z systemu WMS

Wydruk etykiet z systemu WMS – jak oszczędzać czas automatyzując współpracę z firmami kurierskimi.

wms

Jedną z ewidentnych korzyści wynikających z wykorzystania systemu WMS w Twoim magazynie jest możliwość integracji z systemami kurierskimi. Podpowiadamy jak w praktyce wygląda wydruk etykiet kurierskich z systemu WMS.

System WMS – czym właściwie jest?

System WMS to system informatyczny do obsługi magazynu, który zarządza wszelkimi procesami logistyki magazynowej. System tego typu jest najczęściej oparty na technologii kodów kreskowych, które służą do identyfikacji produktów, stref magazynowych, przesyłek. Ujmując rzecz bardzo ogólnie system WMS zarządza trzema podstawowymi procesami: przyjęcia, składowania wydania. Zastosowanie systemu WMS ogranicza możliwość popełnienia błędów na etapie kompletacji zamówień, wspiera terminową realizację zamówień Klientów oraz w znaczny sposób podnosi efektywność pracy magazynierów. System magazynowy może być zintegrowany z szeregiem innych, zewnętrznych systemów np. z systemami klasy ERP, systemami zarządzania transportem TMS, czy z systemem sklepów internetowych.

System WMS a druk etykiet

Etykiety samoprzylepne stały się nieodzownym elementem dzisiejszej logistyki magazynowej. Etykiety bywają generowane i drukowane na etapie przyjęcia jako rejestracje, które jednoznacznie identyfikują przyjmowany towar oraz w procesie wydania, czy wysyłki, gdzie stają się nośnikiem informacji potrzebnych do właściwej dostawy towaru do Odbiorcy. Druk etykiet w otoczeniu magazynowo-logistycznym odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, jakim jest drukarka etykiet. Drukarki etykiet mogą drukować zarówno etykiety trwałe (drukarki do etykiet termotransferowych) jak i etykiety mniej trwałe (drukarki do etykiet termicznych). Integracja systemu WMS z systemami kurierskimi pozwala na automatyzację procesu wydruku etykiet samoprzylepnych. System WMS zintegrowany z kurierskim w sposób bezobsługowy wymienia informacje o destynacji przesyłki, jej zawartości, wadze, wymiarach, gwarantując terminowy odbiór paczek przez kuriera.

HIT-Kody Kreskowe Twój konsultant logistyczny

Podpoznańska firma HIT-Kody Kreskowe już od ponad 20 lat wdraża systemy magazynowe w Polsce i poza jej granicami. Z naszych systemów korzysta ponad 50 Klientów reprezentujących sektor MŚP, jak i dużych międzynarodowych koncernów.