Wybieramy najtańszy Internet domowy! Sprawdź, jaki najlepiej wybrać?

Wybieramy najtańszy Internet domowy!

internet domowy

Internet domowy to podstawa. Nie tylko dlatego, że niemal każda nowa lodówka, pralka czy telewizor mogą łączyć się z Internetem w celu lepszego funkcjonowania i ułatwiania nam życia. Po prostu przez Internet musimy załatwiać coraz więcej rzeczy. Jednak nie każdy potrzebuje maksymalnej przepustowości i niskiego pingu. Dla niektórych wystarczy najtańszy Internet domowy. I właśnie z myślą o tych, którzy poszukują taniego Internetu domowego postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądają tego typu oferty.

Internet domowy – u kogo?

W Polsce największymi dostawcami Internetu (ISP) są Netia, UPC, Vectra, Multimedia, Orange, Toya oraz Inea. Każda z tych firm ma wiele ofert na Internet domowy, a większość z nich oferuje także pakiety konwergentne, czyli takie, które łączą w sobie kilka różnych usług – może to być Internet domowy oraz telefon komórkowy w Orange lub telewizja satelitarna z Internetem domowym w Netii. Warto je mieć na uwadze, ponieważ dzięki łączeniu różnych ofert w jednej firmie możemy uzyskać znaczne upusty i promocje. Jednak nie na tym się skupiamy.

Przy wyborze Internetu domowego należy jeszcze zastanowić się nad tym, czy nie interesują nas jego paramenty i jakość, czy może jednak mając już ten Internet, wolimy, aby korzystanie z niego było dość komfortowe. Naszym zdaniem jakość też ma znaczenie – dlatego warto zastanowić się nad ofertami na najtańszy Internet domowy, które maja szybkość w okolicach 100 Mb/s.

Najtańszy Internet domowy to…

Ranking najtańszego Internetu domowego, jaki możemy znaleźć na porównywarce ofert mobilny-ranking.pl, dobrze oddaje, jak wyglądają tego typu oferty. Jeżeli chcemy Internet o przepustowości 100 Mb/s możemy zapłacić od 39,99 zł do 59,00 zł. Różnice w cenie wydają się nie tak znowu duże. Dlatego też należy dokładniej przyjrzeć się ofertom. My, wspierając się wspomnianym porównaniem ofert, wybraliśmy trzy naszym zdaniem najlepsze oferty – Netii, UPC i Orange.

UPC oferuje najtańszy Internet domowy i lepsze parametry od konkurencji – 120 Mb/s za 120 zł. Jeżeli mamy możliwość wybrania w miejscu naszego zamieszkania tego dostawcy Internetu, zdecydowanie warto się zastanowić. Oferta Netii jest 10 zł droższa, ale warta zastanowienia, ponieważ dostajemy za darmo kartę SIM, na której mamy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz na numery stacjonarne – ciekawy dodatek, zwłaszcza jeżeli mamy telefon z Dual SIM. Orange, czyli trzeci wybrany przez nas dostawca wyróżnia się wspomnianymi już ofertami konwergentnymi. Jeżeli mamy już numer w Orange, to zdecydowanie warto zgłosić się do tej sieci i zapytać, jakie zniżki możemy dostać.

Opinie o dostawcach Internetu – gdzie szukać?

My jako najlepszą ofertę na najtańszy Internet domowy wybieramy UPC stosunek jakości do ceny wydaje się najlepszy. A opcja Internetu domowego z telewizją jest jeszcze lepsza. Jednak ostateczny wybór, co jest najlepsze, należy do Was. My sugerujemy także zapoznanie się z opiniami klientów i innymi informacjami o dostawcach Internetu (jak chociażby promocje). Zwłaszcza dobrze jest się orientować co obecni i byli klienci danej firmy o niej myślą – w końcu nie ważne co dostawca mówi, ważne jest, jak traktuje swoich abonentów. Poza tym rozsądne będzie zapoznanie się z wynikami testów prędkości Internetu, ponieważ deklarowana prędkość i ping również mogą różnic się od tych w reklamach. Wszystkie te rzeczy możecie znaleźć na wspomnianym portalu mobilny-ranking.pl.

Jakie Wy macie typy na najtańszy Internet domowy? I jakie są Wasze opinie wspomnianych przez nas dostawcach? Podzielcie się z nami Waszą opinią!