Wszystko o kołonotatnikach -

Wszystko o kołonotatnikach

kołonotatniki

Kołonotatniki to tak zwane notesy na spirali, które od tradycyjnych zeszytów różnią się sposobem spięcia kartek. Podczas gry w tradycyjnych modelach bywają one sklejane i zszywane, w kołonotatnikach kartki utrzymywane są przez łączącą je w jedną całość metalową spiralę. To idealny materiał na zeszyt szkolny, notes potrzebny do pracy bądź na uczelnię, albo nawet niezbędny przy wykonywaniu własnego hobby jak na przykład rysunek. Kołonotatniki to szeroki wybór zeszytów w różnych formatach, zadrukach, czy wzorach okładek.

Kołonotatnik – czemu jest tak chętnie wybierany?

Różnicą pomiędzy kołonotatnikiem a tradycyjnym zeszytem jest metalowa spirala, która trzyma wszystkie kartki razem. Jej wybór nie jest kwestią estetyczną – spirala pozwala na wygodne otwieranie kołonotatnika na każdej stronie. W tradycyjnych zeszytach nie zawsze jest to równie proste. Szycie i klejenie sprawia, że podczas gdy do jednych stron ma się dobry dostęp, a zeszyt łatwo się na nich otwiera, inne będą się charakterystycznie odkształcać w miejscu łączenia.

To właśnie z tego powodu na świecie jest wiele osób, które poszukując odpowiedniego zeszytu lub notesu, zawsze wybierają kołonotatniki. Są one po prostu wygodne, ponieważ spirala w żaden sposób nie ogranicza możliwości ich otwarcia. Wygoda korzystania z kołonotatnika pozwala w pełni skupić się na pracy – tworzeniu notatek, dowolnych zapisków, czy nawet rysunków – zamiast starać się we właściwy sposób ułożyć zwijające się kartki.

Warto zwrócić również uwagę na trwałość notesów na spirali. Ponieważ spirala najczęściej tworzona jest z metalu odpornego na wygięcia, kartki nie wypadają nawet przy częstym używaniu kołonotatnika. Większość tego typu notesów wyposaża się w ozdobne okładki pokrywane ochronną folią, dzięki której nie tracą one swojego eleganckiego wyglądu.

Szeroki wybór kołonotatników do różnych zadań

Duży kołonotatnik w formacie A4, w którym można wygodnie rozpisać notatki z wykładów na uczelni, czy może podręczny notes idealny do torebki, w którym będzie można zapisać ulotne pomysły w pracy czy poza domem? Kołonotatniki to bardzo szeroka kategoria zeszytów, wśród których znaleźć można nie tylko duży wybór wzorów zamieszczanych na okładkach. Notesy na spirali dostępne są w różnych formatach, wzorach, kolorach, ilościach kartek, czy nawet zadrukach – znaleźć można zarówno tradycyjne linie i kratki, jak i rzadziej wybierane strony w kropki.

W świecie, w którym coraz większą uwagę przykłada się do pozyskiwania surowców poddających się recyklingowi i możliwych do ponownego wykorzystania, nawet kołonotatniki tworzy się z większą troską o ekologię. Wiele modeli dostępnych w sklepach zostało wykonanych z papieru odzyskanego z recyklingu.

Producenci artykułów papierniczych starają się, aby ich produkty były praktyczne, trwałe i atrakcyjne wizualnie. Kołonotatniki, w szczególności modele o wysokiej gramaturze papieru, często wzbogacane są o eleganckie okładki. Zdarza się, że wypuszcza się je w całych kolekcjach. Kilka kołonotatników w podobnym stylu to świetny wybór na przykład na wyprawkę szkolną – w ten sposób wszystkie zeszyty będą do siebie pasować i tworzyć zgrany komplet.