Czy warto dzisiaj studiować anglistykę?

Czy warto dzisiaj studiować anglistykę?

język angielski warto

Anglistyka do niedawna była bardzo chętnie wybieranym kierunkiem studiów. Przyczyniło się do tego wzrastające znaczenie języków obcych w dzisiejszym świecie. Dzisiaj, aby znaleźć pracę, konieczna jest bardzo dobra znajomość minimum jednego języka obcego.

Obecnie młodzi ludzie coraz mniej chętnie wybierają anglistykę, ponieważ są przekonani, że rynek potrzebuje specjalistów ze znajomością innych bardziej egzotycznych języków. Takie podejście jest jednak błędne, ponieważ to właśnie znajomość języka angielskiego jest priorytetem niezależnie od branży, w jakiej zdecydujemy się pracować. Tytuł licencjata, czy magistra anglistyki jest pożądany wśród wielu pracodawców, szczególnie w międzynarodowych korporacjach. Dodatkowo absolwent może zajmować się tłumaczeniami, czy copywritingiem w tym języku.

Dlaczego jeszcze jest atrakcyjny taki kierunek jak anglistyka Studia te, rozwijają wiele cennych umiejętności, które są pożądane przez pracodawców. Dzięki temu absolwent nie tylko może pochwalić się znajomością języka i obyczajowości danego kraju, ale też wzmocnić kompetencje społeczne.

Języki obce będą zawsze w cenie, dlatego hasło —  studia filologia angielska powinno brzmieć dla nas atrakcyjnie. Dzięki intensywnemu kontaktowi z językiem można doskonale wykształcić umiejętność sprawnego czytania, słuchania i mówienia. To sprawia, że absolwent anglistyki może podjąć pracę w wielu zawodach. Mowa tu zarówno o instytucjach państwowych, jak i prywatnych, ale też mniejszych firmach zajmujących się eksportem i importem. Znajomość języka przydaje się wszędzie!

aglistyka

Gdzie warto studiować filologię angielską? Niestety coraz częściej mówi się o niskim poziomie kształcenia na uczelniach publicznych, dlatego dobrą alternatywą są te prywatne. Przy ich wyborze należy jednak zwrócić uwagę na doświadczenie i kadrę. Połączenie tych dwóch elementów jest kluczem do sukcesu, co potwierdza Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. 25 lat obecności na rynku i nowatorskie metody nauczania sprawiają, że grono zadowolonych i świetnie radzących sobie na rynku pracy absolwentów wciąż się rozszerza. Dlatego nie czekaj i już dziś zapoznaj się z pełną ofertą naszej uczelni dostępnej na stronie: www.ahe.lodz.pl.