Czy warto chodzić na korepetycje?

Czy warto chodzić na korepetycje?

czy warto chodzić na korepetycje

Zbliża się ważny egzamin? Jeśli chcesz szybko poszerzyć swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie, możesz zdecydować się na indywidualną naukę pod okiem doświadczonego specjalisty. Plusem wykupienia lekcji jest to, że w odróżnieniu od samodzielnej nauki czy powtórek w większej grupie uczniów, mamy bezpośredni kontakt z nauczycielem.

Jak znaleźć dobrego korepetytora?

Najwięcej ofert udzielania korepetycji znajdziemy w Internecie. Warto, abyś przejrzał fora tematyczne oraz portale ogłoszeniowe. Dobrym pomysłem może okazać się również zapytanie naszych znajomych – być może ktoś będzie w stanie polecić sprawdzonego korepetytora. Z pewnością warto, abyś brał pod uwagę to, jakie kwalifikacje ma konkretna osoba i jakie szkoły oraz kursy ukończyła. Nie bez znaczenia będzie tutaj również przygotowanie pedagogiczne. Jeśli masz zamiar płacić za lekcję, dobrze, abyś miał pewność, że konkretna osoba będzie potrafiła skutecznie przekazać Ci potrzebną wiedzę. Warto skorzystać z usług doświadczonego korepetytora, nawet jeśli wiąże się to z większym wydatkiem. Jeśli aktualnie nie masz gotówki, pomocne mogą okazać się pożyczki online np. w  https://proficredit.pl.

Brać czy nie brać?

To zależy od wielu czynników. Warto skorzystać z dodatkowych lekcji, jeśli spróbowaliśmy już wszystkich sposobów i dalej nie zdołaliśmy opanować odpowiednio materiału. Opłaca się również, jeśli jesteśmy przed bardzo ważnym egzaminem, którego nie będzie można już poprawić. Wtedy warto korzystać z każdej dostępnej opcji, oczywiście jeśli nas na to stać. W momencie, gdy korepetycje zostały Twoją ostatnią deską ratunku, warto poprosić o pomoc finansową rodziców lub skorzystać z pożyczki online.

Korepetycje to nie wszystko!

Jeśli chcesz być pewien swojej wiedzy i tego, że nie pominąłeś niczego istotnego w nauce, niezbędne jest połączenia zajęć szkolnych, korepetycji, oraz samodzielnej nauki. Tylko to połączenie może zaowocować naprawdę satysfakcjonującymi wynikami. Niektóre umiejętności takie jak np. rysunek techniczny sprawdzany w czasie rekrutacji na niektóre studia politechniczne i artystyczne, w zasadzie muszą być rozwijane w ramach prywatnych lekcji. I w takich przypadkach również warto zainwestować w dodatkowe zajęcia. Jeśli myślisz, że bez Twojego zaangażowania i pracy, same korepetycje pomogą ci poszerzać wiedze, to jesteś w błędzie. W takim przypadku nie warto wyciągać pieniędzy od rodziców czy brać pożyczki online, ponieważ nie przyniosą one żadnego rezultatu. Pamiętaj, że korepetycje to tylko dodatek, ale jeśli sam nie otworzysz się na wiedzę, nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże Ci osiągnąć sukcesu.