Trendy wnętrzarskie 2019

Trendy wnętrzarskie 2019

trendy wnętrzarskie 2019

Z każdym rokiem w aranżacjach wnętrz pojawiają się nowe trendy, czasem zupełnie odmienne od poprzednich, a czasem jedynie je modyfikujące. Rok 2019 nie różni się w tym względzie od pozostałych i również możemy spodziewać się, iż przyniesie nowe pomysły na dekorowanie wnętrz. Jaki design będzie zatem modny?

Ocieplenie minimalizmu

Królujący w ostatnich latach minimalizm i styl skandynawski powoli zmienia swoje oblicze. Wciąż jeszcze jest jednym z ulubionych wystrojów wnętrz, ale jego kolorystyka powoli się ociepla. Biele i szarości są zastępowane przez pastelowe odcienie różu, beże i kremy. Idealnym dodatkiem w takim tonie, niewymagającym przemeblowania całego mieszkania, będą takie elementy jak narzuty i poduszki na sofy oraz dopasowane do nich zasłony okienne.

W tym sezonie do wnętrz wkraczać będą również intensywne kolory, takie jak czerwień, śliwkowy fiolet, marsala czy odcienie ochry. Również one mogą królować wśród dodatków do klasycznego minimalizmu, łamiąc jego estetykę, ale jednocześnie przyciągając wzrok domowników i gości. To idealny sposób na wyróżnienie jednego elementu wnętrza, a także na to, by nadać pomieszczeniu niezapomnianego charakteru.

Modne kwiaty

Rośliny w 2019 roku będą odgrywać znaczącą rolę dla projektantów wnętrz i domowników. Przede wszystkim kwiaty wkroczą do pomieszczeń w doniczkach, by zbliżać nas do natury każdego dnia. Na dekoracjach zagościły już jakiś czas temu i z pewnością tam pozostaną, dlatego nietrudno będzie znaleźć pościel, zasłony czy poszewki z kwiecistymi wzorami.

Geometryczne wzory

Nowym trendem jest wzbogacenie designu o motywy etniczne. Zainspirowani odległymi kulturami i ich bogatą ornamentyką, dekoratorzy proponować będą geometryczne i abstrakcyjne wzory. Ich ciepła kolorystyka i oryginalność form z pewnością będą idealnie pasować do minimalistycznych domów, subtelnie przyczyniając się do ich ocieplenia.

Drugim istotnym nurtem jest fantazyjne, wielokolorowe etno, dobrze wpasowujące się w coraz popularniejsze style, takie jak boho i eklektyzm. W szczególności boho sprzyja popuszczeniu wodzy fantazji, odwołując się do mody z lat sześćdziesiątych. Feeria kolorów, geometryczne, duże wzory, kwiaty i nietypowe połączenia – to właśnie one zatriumfują na salonach.

Dekoracyjne tekstylia

Znając kilka propozycji na ten sezon, można zastanowić się, skąd wziąć odpowiednie materiały. Jak było już wzmiankowane, łatwym sposobem na wprowadzenie powiewu nowości w domu jest wymiana tekstyliów. Piękne zasłony czy poduszki zawsze stanowią ozdobę dla pomieszczenia i bez problemu wkomponują się zarówno w dotychczasowy wystrój, jak i najnowsze trendy.

Ogromny wybór ozdobnych tkanin dostępny jest w sklepie internetowym https://magdalena24.pl. Znajdują się tam zarówno zasłony i firany, dopasowane do wymienionych trendów, jak również niebanalne dodatki takie jak pościel, poszewki na poduszki, narzuty, obrusy i serwety czy ręczniki.