Top 5 ścieżek rozwoju po zdaniu fizyki na maturze

Top 5 ścieżek rozwoju po zdaniu fizyki na maturze

odkryć fizykę

Reforma oświaty ma w znaczący wpłynąć na sposób kształcenia. Cóż, jeszcze do niedawna dominowała zasada, że trzeba studiować, choć nieważne co. Niestety konsekwencją takiego stanu rzeczy była swoista „nadprodukcja” pedagogów, którzy niestety mieli problem ze znalezieniem pracy. Otóż należy pamiętać, że studia mogą być przepustką do oszałamiającej kariery, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni kierunek. Zatem już na maturze należy zdawać takie przedmioty, które pozwolą dostać się na dobrą uczelnię. Jednym z nich jest fizyka.

Fizyka – dobry wybór, ale czy łatwy?

Wciąż wiele osób na maturze zdaje tylko obowiązkowe przedmioty. A jeżeli już wybiera coś dodatkowego, to często jest to WOS, wszak  jego zdanie ma maturze nie wymaga dużej wiedzy. Niestety dostanie się na pożądane na rynku pracy studia jest wtedy nierealne. Pozostaje już tylko pedagogika, socjologia. Cóż bezrobotnych absolwentów po tych kierunkach mamy już wystarczająco dużo. Dlatego warto zdawać ścisłe przedmioty. Dobrym wyborem jest fizyka, choć nie należy ona do ulubionych przedmiotów młodych ludzi. Ale warto pamiętać, że zdanie fizyki na maturze daje duże możliwości podjęcia studiów na różnych kierunkach. Nim przedstawimy Wam top 5 ścieżek rozwoju po zdaniu fizyki na maturze, już teraz zdradzimy Wam, że ucząc się tego przedmiotu warto stawiać na systematyczność i regularne powtarzanie materiału.  Doskonałym wyborem jest też podręcznik „Odkryć fizykę”, gdzie materiał jest bardzo ciekawie podany. Pamiętajcie, że ten przedmiot jest bardzo ciekawy, wystarczy tylko wspomnieć o tym, że to właśnie dzięki prawom fizyki możemy  bezpiecznie bawić się na rollercoasterze. 

Top 1: jeżeli chcesz studiować na kierunku lekarskim musisz zdawać fizykę

Jeżeli w przyszłości pragniesz zostać lekarzem to musisz wiedzieć, że zdawanie fizyki jest w tym przypadku obowiązkowe. Ale tutaj nie wystarczy już tylko zdać fizykę, lecz konieczne jest osiągnięcie bardzo dobrego wyniku na maturze oscylującego na poziomie 75%. W takiej sytuacji Twoje szanse na dostanie się na kierunek lekarski, czy dentystyczno-lekarski są zdecydowanie większe. A jak wiadomo takie studia są prestiżowe i poziom jest na nich naprawdę wysoki, dlatego koniecznie zacznij uczyć się z książki „Odkryć fizykę”. Chyba o zaletach ukończenia studiów lekarskich nie trzeba nikomu wspominać, wszak to prestiż społeczny, dobry zarobek, ale i łatwość w znalezieniu pracy.

Top 2:  fizyka jest częścią informatyki

Również dostanie się na studia informatyczne nie jest łatwe. Wszak w tym przypadku liczy się zarówno wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. A żeby w ogóle móc otrzymać indeks również należy zdawać fizykę na maturze. Owszem ową fizykę można zastąpić informatyką, ale już teraz musicie wiedzieć, że zdanie informatyki na maturze jest naprawdę bardzo trudne. Zatem, jeżeli wiążecie swoją przyszłość z informatyką to koniecznie musicie zdawać fizykę.

Top 3: fizyka idealna dla praktyka i teoretyka

Choć takie osoby są w mniejszości, to jednak niektórzy naprawdę uważają fizykę za ciekawy przedmiot i my się z nimi w 100% zgadzamy.  Dlatego, jeżeli chcesz uczyć w przyszłości fizyki to na maturze oczywiście musisz ją zdać, a następnie podjąć studia na tym kierunku. W naszych szkołach naprawdę przydadzą się młodzi nauczyciele tego przedmiotu, którzy w sposób ciekawy, ale i zrozumiały przedstawią ten przedmiot, szczególnie że może on zainteresować naprawdę sporo uczniów.

Top 4: nauka i technika w jednym

Zdając fizykę na maturze można również aplikować na studia na kierunku fizyka medyczna.  Absolwenci takich kierunków mogą być członkami zespołów medycznych. Mogą również obsługiwać specjalne urządzenia medyczne, czy też obliczać np. dawki promieniowania w radioterapii onkologicznej, czy też fluoroskopii. Takie studia są prestiżowe, ale jednocześnie trudne, jednak dają bardzo wiele satysfakcji. 

Top 5: A może automatyka i robotyka?

Po zdaniu fizyki na maturze można również dostać się na studia na kierunku automatyka i robotyka. Zapotrzebowanie na takich specjalistów jest naprawdę spore na rynku, a jednocześnie ich praca jest naprawdę ciekawa. Mogą oni znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się systemami sterowania, czy technologią IT. Ponadto  absolwenci mogą projektować np. systemy automatyki. Zatem możliwości jest sporo, a jednocześnie można liczyć na całkiem godziwy zarobek.

Warto zdawać maturę z fizyki. Wbrew pozorom ten przedmiot wcale nie jest bardzo trudny. Wystarczy tylko regularne powtarzanie materiału i jednocześnie czytanie ze zrozumieniem i można zdobyć naprawdę dużą wiedzę.