Technikum hotelarskie - czy warto?

Technikum hotelarskie – czy warto?

technikum hotelarskie

Jednym z najważniejszych zadań młodego człowieka jest zdobycie dobrego wykształcenia. Wybierając szkołę dla siebie, warto wziąć pod uwagę własne zainteresowania, a także jak szybko rozwija się konkretna branża, w której w przyszłości planuje się pracować. Z pewnością bardzo dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju zawody usługowe związane z branżą turystyczną. Szkołą wartą polecenia jest zatem technikum hotelarskie. Co warto wiedzieć na jego temat? Poniżej kompendium najważniejszych informacji.

Na czym polega technikum hotelarskie?

W technikum hotelarskim uczniowie zdobywają kwalifikacje do wykonywania zawodu technik hotelarz. Uczą się zatem bardzo szczegółowo, jak pracować w obiektach takich jak hotele czy SPA, jak organizować sobie pracę na recepcji, a także jak prawidłowo obsługiwać klientów i gości. W szkole Angara dla uczniów przewidziane są dwa profile, dzięki którym każdy będzie mógł rozwinąć trochę bardziej swoje konkretne zainteresowania. Więcej szczegółów tutaj – http://anagra.pl/szkola/technikum-hotelarskie/

Pierwszy profil to rozwijanie umiejętności w zawodzie steward/stewardessa. Tutaj uczniowie będą uczyli się jak prawidłowo obsługiwać ludzi w różnego rodzaju miejscach, na przykład w salonach wizażu, na lotniskach czy w samolotach. Drugi profil to rozwijanie w kierunku zawodu animator/animatorka. Tutaj uczniowie również będą uczyli się obsługi klienta w różnego rodzaju sytuacjach, a dodatkowo nauczą się organizacji eventów. To zatem kompleksowe przygotowanie do pracy w hotelarstwie, zarówno w obiektach zlokalizowanych w Polsce, jak też w zagranicznych.

Jakie przedmioty się liczą?

Dla uczniów szkół hotelarskich najważniejszymi przedmiotami, na które powinni oni zwrócić baczną uwagę, są z pewnością języki obce oraz geografia. To właśnie znajomość języków obcych pozwala rozwijać skrzydła w branży turystycznej i hotelarskiej. Kto pragnie pracować w dużym hotelu, w którym dużo się dzieje, bo wciąż goszczą one ludzi z całego świata, musi bardzo dobrze komunikować się w języku angielskim. W technikum hotelarskim jest zatem rozszerzenie z języka angielskiego. Poza tym bardzo ważna jest geografia, oczywiście ze względów praktycznych.

Jakie umiejętności można zdobyć?

Jak już wspominano powyżej, profilowanie klasy w technikum hotelarskim w dwóch kierunkach, pozwala zdobyć bardzo szeroko umiejętności obsługi klienta w różnych miejscach. To zatem jedne z najważniejszych umiejętności zawsze wtedy, gdy pracuje się w zawodach usługowych. Poza tym w technikum hotelarskim zdobywa się dwie kwalifikacje, które są potwierdzone zdaniem egzaminów państwowych. Warto o tym pamiętać, bo to jeden z najważniejszych atutów technikum.

Dlaczego warto ukończyć technikum hotelarskie?

W dzisiejszych czasach warto kształcić się w szkołach, które dają konkretne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Właśnie to oferuje technikum hotelarskie, plus o wiele więcej. Kończąc technikum hotelarskie można bowiem pracować w jednej z najprężniej rozwijających się branż. Turystyka i hotelarstwo to bowiem ta gałąź gospodarki, która szybuje w górę, między innymi ze względu na bogacenie się naszego społeczeństwa. W dzisiejszych czasach ludzie wyjeżdżają już nie tylko na wakacje, ale też na krótkie wypady na przykład na weekend. Chętnie korzystają z dostępnej bazy noclegowej i hotelowej, w której chcą znaleźć wykwalifikowany personel.