Tablica do pisania w domu – 5 pomysłów na jej wykorzystanie! -

Tablica do pisania w domu – 5 pomysłów na jej wykorzystanie!

Tablica magnetyczna

Istnieją dodatki do domu, które, choć nie są niezbędne, to potrafią znacznie ułatwić życie. Bezsprzecznie należą do nich tablice do pisania. Choć coraz częściej zastępowane są telefonami, to dla niektórych wciąż stanowią nieocenioną pomoc w wielu sytuacjach. Celowo pominiemy tu tablice korkowe, które mają już swoje grono wielbicieli. Tablice ścieralne to jednak zupełnie coś innego i z powodzeniem możemy ich użyć nie tylko jako pomocnej przestrzeni w kuchni lub domowym biurze, ale także do organizacji zabaw z dzieckiem. O szerokiej możliwości ich wykorzystania dowiesz się w poniższym artykule. Zapraszamy!

Magnetyczna tablica ścieralna na przepisy kuchenne

Bardzo dobrym miejscem na umieszczenie tablicy do pisania jest kuchnia. Jest to stałe miejsce rodzinnych spotkań. Codziennie przez to pomieszczenie przewija się cała familia i to właśnie tu bardzo często zostawiamy sobie różnego rodzaju wiadomości w formie karteczek samoprzylepnych. Zamiast lodówki można jednak użyć do tego odpowiedniej tablicy. Dodatkowo może być ona świetnym miejscem na umieszczenie przepisów kuchennych, dzięki czemu zawsze będziemy mogli szybko zerknąć na składniki czy też kolejny krok podczas gotowania bez używania smartfona. Kolekcję takich przepisów wystarczy przyczepić przy pomocy magnesów. Dobrym pomysłem jest też rozpisywanie na tablicy planu dnia najmłodszych domowników. Rozkład lekcji oraz zajęć dodatkowych na pewno znajdzie tutaj swoje miejsce.

Tablica magnetyczna – miejsce na wakacyjne wspomnienia

Umieszczona w kuchni tablica na magnesy nie musi wcale służyć tylko przepisom kuchennym. Świetnie bowiem sprawdzi się jako miejsce na magnetyczne pamiątki z wakacji. Zwykle funkcję takiej przestrzeni pełnią drzwi lodówki, jednak niektóre kuchnie mają ją wbudowaną w meble, przez co nie ma możliwości przypięcia magnesów. Dlatego właśnie tablica ścieralna na magnesy w odpowiednim kolorze załatwi sprawę i będzie przy tym ciekawą ozdobą wnętrza. Tablica może mieć czarną powierzchnię przeznaczoną do pisania kredą, co na pewno wpasuje się do nieco bardziej przytulnych wystrojów kuchni.

Tablica do pisania – niezastąpiony element domowego biura

Tablica do pisania najbardziej kojarzona jest z narzędziem biurowym. Z tego względu najlepszym i najbardziej naturalnym dla nich miejscem będą okolice naszego domowego biurka. Będzie to szczególnie praktyczny dodatek w obecnych czasach, gdy wszyscy pracujemy zdalnie. Z pomocą takiego narzędzia możemy sobie rozpisać zadania, czy też po prostu notować ważne dla nas informacje, których nie chcemy zapomnieć. Największym plusem tablic ścieralnych jest to, że w przeciwieństwie do tych kredowych ich obsługa sprowadza się do notowania i szybkiego ścierania za pomocą suchej szmatki.

Plater w formie tablicy magnetycznej

Idąc dalej, tablica do pisania może także posiadać nadruk. Plater tygodniowy lub miesięczny pomoże nam zorganizować czas pracy, oraz rozkład zajęć najmłodszych domowników. Nikt chyba nie zaprzeczy temu, jak ważna jest organizacja pracy w tych trudnych czasach. Z tego względu warto przemyśleć zakup tablicy ścieralnej, która będzie równocześnie planerem. Oczywiście gładką powierzchnię również możemy zorganizować w ten sposób, samemu rysując swój własny plan, jednak nadruk nam to znacznie ułatwi.

Tablica do pisania dla dzieci – idealna do zabaw i nauki!

Trudno nie wspomnieć o tablicach do pisania dla dzieci. Stanowią one świetne narzędzie zarówno do zabawy, jak i do nauki. Tablica ścieralne do pisania może być więc towarzyszem wielu różnych zabaw, których wymyślanie ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Od dawna wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty. Dzięki możliwości przyczepiania magnesów i używania kolorowych pisaków możemy znacznie urozmaicić zajęcia z użyciem tego narzędzia. Tablica dla dzieci jest bowiem świetną pomocą podczas przeprowadzania i urozmaicania domowych lekcji dla swojej pociechy.

Artykuł powstał we współpracy z Tableo.eu

undefined