Metoda nauki matematyki pozwalająca opanować materiał 2 x szybciej

Skuteczna metoda nauki matematyki, która pozwala opanować materiał 2 x szybciej

skuteczna nauka matematyki

Matematyka nie daje spokojnie spać większości polskich uczniów i studentów. Wiele osób ma problemy ze zrozumieniem zagadnień matematycznych już w szkole podstawowej. Na kolejnych etapach edukacji wcale nie jest lepiej, a wręcz gorzej… Czy istnieją jakieś metody nauki matematyki sprawdzone i najlepiej o skuteczności potwierdzonej naukowo?

Jak się zmotywować? Od czego zacząć…?

Już za chwilę poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz odkryjesz sprawdzone w praktyce i potwierdzone badaniami naukowymi metody nauki matematyki. Zobacz, jak uczyć się dwa lub nawet trzy razy szybciej i skuteczniej.

Zauważ, że znajomość przez ucznia lub studenta określonych zagadnień matematycznych lub działów matematyki sprawdzana jest niemal zawsze na sprawdzianie, kolokwium czy egzaminie poprzez rozwiązanie konkretnych zadań lub problemów matematycznych.

Zatem najważniejszą umiejętnością NIE jest:

  • znajomość pojęć i definicji (teorii)
  • znajomość jakichś magicznych schematów

Najważniejszą umiejętnością jest… skuteczne rozwiązywanie zadań!

Jak się tego nauczyć?

Oto skuteczny schemat nauki matematyki:

  • Ucz się na przykładach, zacznij od przeanalizowania kilku łatwiejszych zadań, tak aby zrozumieć ogólny schemat postępowania. Dzięki analizowaniu łatwych przykładów zyskasz motywację do dalszej nauki.
  • Zapoznaj się z teorią, definicjami, pojęciami. Przeanalizuj co i gdzie zostało użyte w rozwiązaniu problemu.
  • Zacznij uparcie i systematycznie rozwiązywać zadania we własnym zakresie.

Na początku podglądaj rozwiązania wzorcowe, zawsze sprawdzaj poprawność odpowiedzi. Jeśli jest błąd, to prześledź całe swoje rozwiązanie i znajdź ten błąd lub błędy. Szukanie błędów to doskonała metoda na szlifowanie formy matematycznej!

Te trzy kroki pozwolą Ci opanować materiał i przygotują Cię do rozwiązywania konkretnych zadań na egzaminie. Bazę rozwiązań zadań i przykładów z matematyki znajdziesz na stronie http://obliczone.pl.

Konfucjusz mówił „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie.” Naukowcy potwierdzają, tą starą jak świat obserwację. Najskuteczniejszą metodą nauki jest samodzielna próba rozwiązania problemu, niejako „wzięcie udziału” w procesie rozwiązywania.

Powodzenia w nauce matematyki!
dr inż. Sebastian Orzeł
http://obliczone.pl