Seria podręczników rekomendowana przez nauczycieli - „Oblicza geografii” -

Seria podręczników rekomendowana przez nauczycieli – „Oblicza geografii”

Podręcznik geografii

„Oblicza geografii” od Nowej Ery to jedne z częściej polecanych przez nauczycieli podręczników. Sami uczniowie, którzy z nich korzystają, są bardzo zadowoleni. Dlaczego tak się dzieje? Co takiego wyjątkowego mają w sobie właśnie te książki i czemu warto po nie sięgnąć?

Dla kogo podręczniki „Oblicza geografii”?

Geografia to jeden z popularniejszych profilów, wybierany przez uczniów szkół ponadpodstawowych. W późniejszym czasie absolwenci klas matematyczno-geograficznych lub fizyczno-geograficznych chętnie kontynuują naukę w tym kierunku na studiach. Dlatego już na początku warto zainwestować w podręczniki, które umiejętnie poprowadzą ich przez cały proces kształcenia.

Oblicza geografii” nadają się do tego idealnie. Jednak to świetny wybór nie tylko w przypadku uczniów, przygotowujących się do matury, ale również nauczycieli. Seria uwzględnia dwa zakresy nauczania:

 • podstawowy,
 • rozszerzony.

Tym samym, niezależnie od tego, na jaki poziom matury z geografii się zdecydujesz, podręczniki „Oblicza geografii” pomogą ci skutecznie przygotować się do wybranego stopnia. 

Podręcznik geografii

Co oferuje seria „Oblicza geografii”?

Każdy uczeń jak i nauczyciel z pewnością wie, że systematyczna nauka i monitorowanie postępów to klucz do osiągnięcia sukcesu w danej dziedzinie. Nie inaczej jest tu z nauką i przygotowaniem się do egzaminów maturalnych z geografii. W związku z tym, aby już od początku ułatwić sobie ten proces, warto postawić na podręczniki „Oblicza geografii”.

Korzyści dla uczniów

Uczniowie, przygotowujący się do matury z geografii znajdą tu, między innymi:

 • przykładowe testy maturalne,
 • przydatne dodatki multimedialne,
 • plansze z mapami,
 • kreatywne opracowanie ważnych zagadnień,
 • zadania i ćwiczenia, które zachęcają do pogłębiania wiedzy,
 • dostęp do internetowych testów, które umożliwiają przygotowanie do sprawdzianów czy matury.

Oprócz tego podręczniki zostały skonstruowane w taki sposób, by krok po kroku wprowadzać nowe zagadnienia, pozwalając jednocześnie na samodzielne monitorowanie zdobytej wiedzy. Dodatkowo pomocne są czytelne wykresy, schematy, infografiki, tabele czy statystyki. Takie rozwiązanie to gwarancja optymalnego przygotowania do matury. 

Korzyści dla nauczycieli

Praca nauczyciela wymaga ogromnych pokładów kreatywności, by zainteresować uczniów omawianymi tematami i sprawić, aby zdobyta wiedza została z nimi na dłużej. To także od pedagoga zależy, czy pobudzi on w uczniach ciekawość omawianych zagadnień i skłoni ich do dalszych poszukiwań i nauki. Dlatego tak ważne jest, by mieć w tej trudnej misji dobre wsparcie, jak „Oblicza geografii”. 

W tej serii nauczyciele znajdą, między innymi:

 • atlasy geograficzne,
 • kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • generatory testów,
 • programy multimedialne,
 • interaktywne mapy.

Co istotne, podręczniki z serii są w pełni dostosowane do najnowszych wymogów ustawy o systemie oświaty i rozporządzenia MEN, a co więcej, zostały wpisane też na listę podręczników MEN. 

Podręczniki dla szkół średnich

Już dziś wiesz, że w przyszłości zamierzasz pisać maturę z geografii i zależy ci na odpowiednim przygotowaniu? Jesteś nauczycielem klas ponadpodstawowych i chcesz zapewnić im jak najlepsze przygotowanie z geografii, realizując przy tym program nauczania? W każdym z tych przypadków sprawdzą się książki „Oblicza geografii”.

Podręczniki szkolne Nowej Ery to dobry wybór, niezależnie od tego, czy interesuje cię poziom podstawowy, czy rozszerzony. W obu tych wersjach książki te maksymalnie przygotują cię do egzaminów i sprawią, że nauka stanie się czystą przyjemnością!