Rolki aluminiowo-poliuretanowe, czyli co udźwignie paletę

Rolki aluminiowo-poliuretanowe, czyli co udźwignie paletę

rolki

Wykonywanie każdej fizycznej pracy dobrze jest sobie w miarę możliwości ułatwić. Koła, kółka i rozmaite pochodne tego rewolucyjnego dla techniki kształtu geometrycznego, z powodzeniem udoskonalają liczne sprzęty lub umożliwiają zaprojektowanie potrzebnych pomocy. Tak właśnie ma się rzecz z paletami – pomocnikami wielu współczesnych pracowników.

Pojedyncza paleta to po prostu para kilku długich, drewnianych desek połączonych dzięki dodatkowym klockom w samodzielną platformę. Taka paleta służy temu, by ułożyć na niej stos obiektów, które mają zostać przeniesione w jakieś inne miejsce. Nie spełni jednak ona swej roli, jeśli nie będzie mogła się poruszać. O ile nie będzie transportowana przez wózek widłowy, koniecznie musi być wyposażona w coś, co zapewni jej mobilność – na przykład mocne i sprawne rolki.

Rolki aluminiowo-poliuretanowe – w czym tkwi ich specyfika?

Rolki aluminiowo-poliuretanowe to idealne uzupełnienie palety wykorzystywanej w magazynie, hali produkcyjnej czy w przestrzeni hipermarketu. Część jej przydatnych właściwości wynika z naturalnej cechy rolki, jaką jest szeroka powierzchnia toczna – to zapewnia ciągniętej palecie stabilność, a także ułatwia przemieszczanie jej. Dalsze walory tego konkretnego typu rolki wynikają już ze specyfiki tworzyw, jakie się na nią składają.

Aluminium, z którego stworzony jest korpus rolki jest oblane warstwą poliuretanu, tworzywa sztucznego o licznych, zaskakująco pożytecznych właściwościach. Dzięki tej warstewce rolka staje się bowiem niewrażliwa na wstrząsy, w jakie wpada podczas poruszania się – jazda całej palety jest komfortowa i cicha, żadnemu umieszczonemu na niej przedmiotowi nie grozi uszkodzenie i towar może zostać bezpiecznie dowieziony na miejsce. To jednak zaledwie początek: poliuretan sprawia bowiem, że rolka bez problemów przejedzie przez kałuże rozlanych substancji – w tym aktywnych chemicznie rozpuszczalników, olejów, benzyny czy smarów.

Co więcej, taka rolka zwiększa możliwości przewozowe całej palety – na wierzch można załadować dużo towaru, nie bojąc się o:

  • przeciążenie.
  • awarię toczących się elementów.

Jedyną wadą poliuretanu jest to, że z czasem się ściera, dlatego trzeba pamiętać o regularnym regenerowaniu rolek.