Wakacje? No to wszyscy na rolki!

Wakacje? No to wszyscy na rolki!

rolki

Rolki kojarzą się z takim rodzajem sportowej aktywności, który jest dedykowany przede wszystkim młodym ludziom. Niewątpliwie jednak nie każdy może poczuć się komfortowo w tak specyficznym, wyposażonym w kółka obuwiu – do utrzymania równowagi, a zwłaszcza do nauczenia się, jak należy poruszać się w rolkach, niezbędne jest doskonałe opanowanie swojego ciała.

Młodzi ludzie mają więcej czasu i energii, by się tej sztuki nauczyć, ale to nie znaczy, że jazda na rolkach jest zarezerwowana wyłącznie dla nich.

Jazda ku zdrowiu

Istnienie rolek jest z pewnością postrzegane jako błogosławieństwo przez osoby, które kochają jazdę na łyżwach. Być może mknięcie po lodzie było ich ulubioną rozrywką w dzieciństwie, czymś co otworzyło im drogę do niesamowitej, gimnastycznej rozrywki? W takiej sytuacji zakup rolek to szansa na odświeżenie niegdysiejszych sentymentów, powrót do ulubionego zajęcia, na które można sobie pozwolić jedynie przy sprzyjających warunkach pogodowych lub innych okolicznościach. Oczywiście rolki zachowują się nieco inaczej niż łyżwy i także do tej subtelnej zmiany trzeba się przez pewien czas przyzwyczajać. Dobrze jest jednak potraktować oba te sporty zamiennie, jako dwie strony jednego medalu.

Mając dzieci, warto przyzwyczajać je do obu aktywności, które następują po sobie razem z upływem kolejnych miesięcy roku.

Gdy ciało jest sprawne i przyzwyczajone do specyficznego rodzaju ruchów, jakich wymaga utrzymanie się w pozycji stojącej w nietypowym obuwiu, wiek przestaje mieć decydujące znaczenie. Niezależnie od danych wynikających z metryki, warto zadać sobie pytanie co można zyskać, wybierając jazdę na rolkach jako metodę na zdrowe spędzanie wolnego czasu. Ta rozrywka przysłuży się przede wszystkim tym, którzy chcą dostarczyć swojemu ciału dawki ruchu i dzięki temu zgubić zbędne kilogramy, a także poczuć się lepiej, dotleniając ciało i dając mu okazję na wytwarzanie hormonów szczęścia. Rozważając jazdę na rolkach nie warto myśleć o przeciwwskazaniach, ale skupić się na możliwych do odniesienia korzyściach.

Zatem uczniowie, rodzice i nauczyciele – idziemy na rolki!

Artykuł powstał we współpracy z portalem skatingowym ROLKI.NET.PL