Przeglądarkowa gra pokemon -

Przeglądarkowa gra pokemon

Pokemon gra

Pokemony to temat który wraca jak bumerang. Jeszcze do niedawna bardzo popularna była gra na telefon – Pokemon GO. Dzisiaj gra nie istnieje, ale dla osób, którym jej brakuje jest dobra wiadomość. Dostępna jest darmowa gra w przeglądarce – PokeGra. Jeśli Twoim marzeniem jest zostanie trenerem pokemonów, nie możesz przejść obok tej pozycji obojętnie.

Jak zacząć?

Pierwszym krokiem jaki musisz wykonać, aby móc zagrać w grę jest założenie bezpłatnego konta i stworzenie postaci, którą będziesz się poruszał po wirtualnym świecie. Zaczynasz jako początkujący trener i możesz wybrać Pokemona z pierwszych trzech generacji- takiego jak w oficjalnych grach. Głównym celem gry jest łapanie Pokemonów, które pojawiają się na mapie, co jednak nie jest prostym zadaniem. Za pokonanie jednego z nich dostaniesz punkty doświadczenia, dzięki którym przejdziesz na wyższy poziom. Będziesz stale rozwijał swojego potwora, dodając mu takie cechy jak: siła, witalność, odparcie, szybkość, zręczność czy odporność. Gra pokemon online PokeGra2 to jedna z najbardziej najtrudniejszych gier pokemon, wymagająca od gracza nie tylko wytrwałości, ale i myślenia.

Czekają tutaj na Ciebie liczne wyzwania, przygody i mini-gry, w których będziesz mógł brać udział kiedy osiągniesz odpowiedni poziom. Możesz walczyć z innymi graczami o tytuł najlepszego trenera, a to wszystko po to, aby w końcu złapać wszystkie pokemony. W PokeGrze pojawiają się zadania dzienne, tygodniowe i ogólne, co jest świetnym urozmaiceniem. Możesz dzięki nim zdobyć doświadczenie czy złoto.  

Po wejściu do gry wyświetla się mapka- grafika podobna do tych z innych odsłon tej serii, na której widzisz także innych graczy. Na górze strony dostępne jest menu, a w zakładce skrzynka dostępne są Twoje wiadomości. Dodatkowo, znajdziesz ranking najlepszych graczy i aukcje. W zakładce „postać” dostępne jest wiele podstron, na których możesz zobaczyć swój profil, informacje o aktywnym Pokemonie, kolekcje czy depozyt wyprawy. Dużą zaletą tej platformy jest fakt, że dla graczy dostępny jest czat, na którym jest możliwość porozmawiania z innymi użytkownikami. W grze dostępny jest także item shop, w którym dostępne są stroje czy inne przedmioty, aby je zdobyć wystarczy zapłacić Arkanami. Możesz je zakupić lub zdobyć w grze, co jest dobrą opcją, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy. 

Oczywiście jak w każdej grze, w tej także jest kilka rzeczy, które powinny być poprawione. Dobrze byłoby poprawić skiny, które odstraszają swoim wyglądem. Poza tym, sterowanie wydaje się być dość prymitywne, ponieważ można poruszać się jedynie przy pomocy strzałek. Kolejnym minusem jest fakt, że przycisk „q”, dzięki któremu można było rozpocząć walkę nie działa- aby to zrobić należy użyć myszki. Dodatkowo nie ma opcji powiększania okna gry, a animacje walk nie wyglądają zbyt imponująco.

Pomijając wady, jest to gra całkiem przyjemna. Alternatywą może być PokeArena, która nie jest zbyt porywająca lub Pokemon Revolution Online, którego główną wadą jest to, że nie działa w przeglądarce i nie można wybrać w nim języka polskiego. Ciekawą informacją jest fakt, że obecnie średnio 400 osób dziennie gra w PokeGrę, a w weekendy liczba znacząco wzrasta, co sprawia, że gra nie jest nudna i można zawsze spotkać innego użytkownika. 

Warto spróbować i dołączyć do żywej społeczności graczy, aby przekonać się, że PokeGra to świetna rozrywka. Gra spodoba się każdemu, kto lubi pokemony, kolorową grafikę 2D oraz darmową zabawę. Pokemon online to znakomita okazja by poczuć się znów jak dziecko.