Programowanie dla dzieci, dlaczego tak?

Programowanie dla dzieci, dlaczego tak?

programowanie dla dzieci

Chyba oczywiste dla każdego rodzica jest to, że jego dzieci zasługują na najlepsze, co można im dać. Obecnie, wielu z nich wysyła swoje pociechy na zajęcia dodatkowe dla dzieci o różnorakich formach. Są to zarówno zajęcia sportowe, artystyczne, jak i zwiększające wiedzę o świecie. Ostatnio w rankingach ciekawych form zajęć pozaszkolnych coraz częściej na przód wysuwają się warsztaty programowania dla dzieci. Dla niektórych nadal brzmi to nieco tajemniczo, inni wysyłają tam swoje pociechy ze względu na trendy, jeszcze inni decydują się na tę formę spędzania czasu przez dziecko, z powodu tego, iż zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści mogą one przynieść.

Zalety uczestniczenia w kursach programowania dla dzieci.

Co wnoszą w życie i rozwój dziecka podstawy programowania dla dzieci dostępne w formie zajęć pozalekcyjnych? Oto kilka najważniejszych argumentów wg. szkoły programowania dla dzieci Zaprogramowani.com

1. Rozwijają wyobraźnię.

Warsztaty kodowania to przede wszystkim możliwość rozwoju myślenia twórczego. Wprowadzanie do nauczania tej metody, nazywanej w oryginale Design Thinking, pozwala dziecku poczuć się odpowiedzialnym za powierzone mu zadanie oraz pobudzić różnego rodzaju funkcje mózgu, odpowiedzialne za projektowanie, rozwiązywanie problemów i obieranie spójnego celu.

2. Uczy logicznego myślenia.

Wiele pojęć i ciągów zdarzeń podczas nauki programowania wymaga od małego słuchacza myślenia logicznego, przewidywania i konsekwencji przyczynowo skutkowych. Jest to świetna forma nauki logiki, skierowana w stronę najmłodszych. Kodowanie dla dzieci to też lekcja nauki na błędach, a nic lepiej nie pobudza do odkrywania nowych doświadczeń jak poczucie wypełnionego w odpowiedni sposób zadania, nawet po wcześniejszych niepowodzeniach.

3. Uczy komunikacji.

Kodowanie dla dzieci to zajęcia grupowe, często w formie nieinformatycznych zabaw. Aktywności podczas nich często stawiają na rozwój komunikacji, zarówno z innymi uczestnikami zajęć… jak i z samym sobą. Dziecko uczy się przekazywać w sposób zrozumiały swoje potrzeby i wyobrażenia oraz słuchać innych trenując także takie cechy jak choćby empatia.

Podsumowując…

Możliwości, jakie daje nauka programowania dla dzieci, to wszechstronny rozwój malucha i przygotowanie go do przyszłych, bardziej nastawionych na profesjonalne kodowanie warsztatów.