Pracujesz w UK i chcesz zarobić na wymianie funta? Sprawdź giełdę wymiany walut

Pracujesz w UK i chcesz zarobić na wymianie funta? Sprawdź giełdę wymiany walut

giełda wymiany walut

Rośnie grono osób, dla których niski kurs walut stanowi coraz większy kłopot. Zamierzający kupić walutę z utęsknieniem wypatrują obniżenia wartości funtów, sprzedający są zadowoleni z wysokiej pozycji funta. W jaki sposób znaleźć możliwość najbardziej atrakcyjnego sprzedania waluty? Najkorzystniejszym, a zarazem najwygodniejszym rozwiązaniem jest robić to online.

Odkąd wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej stało się faktem funt znajduje w centrum uwagi. Wahania kursu waluty oraz dalszy spadek jej wartości są następstwami realnie odczuwalnymi na rynku. Entuzjastyczne nastawienie utrzymuje się głównie wśród kupujących, gdyż spadek wartości funta nieszczególnie służy osobom, które pobierają wynagrodzenie w tej walucie. Dotyczy to zwłaszcza Polaków, którzy często przekazują pieniądze bliskim w Polsce. Zanim spróbujemy pogodzić się z faktem, że przesyłane pieniądze tracą na wartości, należy zrobić rozeznanie i przetestować wszystkie możliwe alternatywy.

Aktualna sytuacja na rynku walut sprawia, że osoby, które muszą wymienić funty na złotówki zderzają się z obniżoną wartością waluty. Nie oznacza to, że należy czekać bezczynnie. Warto skupić działania na znalezieniu metody, która będzie dla nas korzystniejsza sprzedażowo, niż rozwiązania zaproponowane przez bank podczas dokonywania przelewu lub sprzedaż waluty w stacjonarnym kantorze (zazwyczaj po niskim kursie). Dodatkowym plusem alternatywnego rozwiązania jest odciążenie i czas – jaki zaoszczędzimy osobie, która jest odbiorcą przekazu pocztowego, czy też przelewu.

Społecznościowa platforma pomaga oszczędzać na wymianie

Cenioną funkcjonalnością, jeśli oczekujemy na atrakcyjną dla nas cenę waluty, jest możliwość ciągłego monitorowania kursów, a także opcja samodzielnego określenia pułapu cenowego jakim jesteśmy zainteresowani. Taki wariant działa w ramach społecznościowej platformy i co ważniejsze – jest intuicyjny, a cała platforma prosta w obsłudze. Platforma daje możliwość wymiany pomiędzy jej użytkownikami, pobierając za transakcje niewielką prowizję. Całość działań odbywa się zgodnie z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.

Jak to działa? Możemy zadeklarować chęć sprzedaży ustalonej kwoty w funtach za określoną przez nas wartość wyrażoną w złotówkach. Zadanie systemu polega na dopasowaniu naszej deklaracji do cudzej oferty, wówczas możemy zawrzeć transakcję. Decyzja należy do nas – zawieramy transakcję, jeśli nadal jest dla nas atrakcyjna. W procesie wymiany możemy bazować na jednej ofercie, bądź też skompilować kilka ofert od różnych użytkowników.

Bieżący monitoring kursów i moment sprzedaży walut jest całkowicie zależny od nas. Strona https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/ daje możliwość, aby sprawdzić aktualność ofert, skorzystać z wbudowanego kalkulatora oszczędności (jego zadaniem jest pokazanie, ile oszczędzimy kupując od danego użytkownika). Platforma cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej funkcjonalności oszczędzają czas, który można przeznaczyć na inne działania.

Słaby funt to tylko jeden z powodów dla którego warto pochylić się nad tym nowym –na rynku – rozwiązaniem. Długofalowo może to przyczynić się do bardziej efektywnego zarządzania budżetem.