Pióra Waterman - czy warto kupić? -

Pióra Waterman – czy warto kupić?

stylowe pióro waterman

Zacznijmy może od tego, że przede wszystkim naprawdę warto pisać piórem, ponieważ zmusza nas ono do staranności i tekst napisany piórem zazwyczaj wygląda bardziej estetycznie od tego napisanego długopisem.

Skoro tak, to dobrze byłoby się rozejrzeć za piórem, które będzie nam służyć przez wiele lat i nadal było piękne i funkcjonalne. Tutaj z pomocą przychodzi nam znana wszystkim marka Waterman, której tradycja sięga aż XIX wieku!

Pióro Waterman nie tylko jest eleganckie i szykowne, ale i wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu możemy być pewni, że okazja do zmiany pióra nie nadarzy się zbyt prędko. Dodam tylko, że największą zaletą pióra wiecznego Waterman jest jego stalówka – w zależności od preferencji, możemy wybrać pióro ze stalówką wykonaną ze złota lub ze stali szlachetnej. Większość stalówek jest w tzw. rozmiarze F, czyli z cienką linią pisania.

 Proponuję więc następujące modele:

1. Pióro wieczne Waterman Hémisphère

Pięknie wygląda, cudownie leży w dłoni, więc pisanie staje się prawdziwą przyjemnością. Kupując pióro Waterman otrzymujemy również gustowne opakowanie – całość może być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.
Seria Hemisphere występuje w wariantach matowych i metalicznych, np. matowa czerń.

2. Pióro wieczne Waterman Carène

Choć ceny tych piór mogą zwalać z nóg, to jednak warto się nad nimi zastanowić. Wystarczy spojrzeć na pióro z serii Carene, żeby się zakochać. Pióra Carene charakteryzują się nowoczesnym i eleganckim desingem, wyglądają dość nietypowo i zdecydowanie przykuwają uwagę. Pióro Carene posiada stalówkę platerowaną rodem i wykonaną z 18-karatowego złota.

3. Pióro wieczne Waterman Allure

Budżetowa seria od Watermana, bo pióro kupimy w cenie poniżej stu złotych, ale jakość nadal jest najwyższa, jak przystało na tego producenta. Pióra Allure występują w wariantach stalówkowych i kulkowych, więc nawet największy przeciwnik pisania piórem znajdzie coś dla siebie – wszak piórem kulkowym pisze się prawie tak samo, jak długopisem. Zarówno wykończenie, jak i stalówka pióra Allure wykonana jest z trwałej stali nierdzewnej.

4. Pióro wieczne Waterman Expert

Stalówki piór z serii Expert wykonane są ze stali szlachetnej i w zasadzie jest to średnia półka cenowa tej marki, co oczywiście nie odbiera im ani trochę elegancji. Spójrzmy chociażby na model Expert Deluxe w kolorze czarnym, który wygląda wręcz oszałamiająco i jak każde pióro wieczne Waterman, świetnie leży w dłoni i niezwykle wygodnie się nim pisze.

 No dobrze, wybraliśmy pióro, a co z nabojami i z atramentem? Tutaj również miłe zaskoczenie, ponieważ Waterman ma w swojej ofercie różne rodzaje nabojów i do każdego modelu dopasujemy odpowiedni produkt. Są naboje krótkie i naboje długie – oczywiście w różnych kolorach, a także atramenty kolorowe i klasyczne (czarne lub granatowe). Moim faworytem jest obłędnie wyglądający atrament turkusowy. Śnieżnobiała kartka musi przepięknie wyglądać równiutko zapisana właśnie tym atramentem! Ponadto w ofercie sklepu kolorowy-zeszyt.pl znajdziemy atramenty w kolorach takich jak np. czerowny, brązowy czy fioletowy.

pióro ze stalowką stylowe waterman

 Myślę, że asortyment sklepu Kolorowy Zeszyt jest tak bogaty, że każdy z nas znajdzie to, czego potrzebuje, a jakość produktów mówi sama za siebie. Warto podarować sobie odrobinę luksusu!