Odtwarzacz MP3 – wciąż przydatny gadżet czy przeżytek?

Odtwarzacz mp3 – wciąż przydatny gadżet czy przeżytek?

odtwarzacz mp3

Pamiętasz, jak jeszcze kilkanaście lat temu, gdy byłeś w szkole, szczytem Twoich marzeń była nowiutka „empetrójka”, lecz nie było Cię na nią stać? Cóż, dziś możesz sobie spokojnie pozwolić na ten „luksus”, gdyż ze względu na dość niski popyt i popularyzację smartfonów, tradycyjne odtwarzacze mp3 sporo straciły na wartości. Zobacz, czy warto jeszcze posiadać taki gadżet!

Komu przyda się dziś odtwarzacz mp3?

Wbrew pozorom odtwarzacze mp3 wcale nie umarły. Po prostu zmieniły grupę docelową z żądnych nowości nastolatków na bardziej dojrzałe osoby. Kto dziś skorzysta z zakupu takiego urządzenia? Po pierwsze sportowcy. W końcu są to niewielkie akcesoria (znacznie mniejsze niż większość standardowych smartfonów, które łatwo schować do kieszeni w taki sposób, by nie przeszkadzało Ci to w czasie treningu.

Po „empetrójki” coraz częściej sięgają również prawdziwi koneserzy muzyki, którzy nie chcą rozstawać się z ulubionymi utworami poza domem, a jednocześnie są świadomi ogromnych braków charakterystycznych dla popularnych odtwarzaczy muzycznych zainstalowanych w dzisiejszych telefonach. W tej sytuacji mowa jednak o nieco droższych odtwarzaczach mp3 z bardziej wysublimowanymi funkcjami, które zadowolą bardziej wymagający gust koneserów.

odtwarzacz mp3 w kieszeni

Jak wybrać dobre urządzenie?

Chcesz kupić nowy odtwarzacz mp3? Zwróć uwagę na takie parametry, jak:

– format odtwarzanych plików –

– pamięć wewnętrzna – to od tego zależy, ile ulubionych piosenek zmieści się na Twoim urządzeniu. Pamiętaj tutaj o tym, że w niektórych modelach można rozbudować pamięć podręczną, dokupując zewnętrzną kartę microSD – lecz nie jest to podstawową funkcją,

– wyświetlacz – choć starsze modele „empetrójek” raczej nie miały kolorowych wyświetlaczy, dzisiejsze odtwarzacze coraz częściej zostają w nie wyposażone – przez co prezentują się zdecydowanie bardziej nowocześnie,

– zintegrowane wejścia – najczęściej będą to złącza typu USB i microUSB, a także złącze jack – do podpięcia słuchawek. Zwróc uwagę przede wszystkim na te pierwsze wejścia – jeśli będą takie same jak w Twoim telefonie, wystarczy Ci w zupełności jedna ładowarka do zasilania obu urządzeń.

odtwarzacz mp3 bieg

Nowoczesne „empetrójki” – jakie mają funkcje?

Warto też wspomnieć o tym, że dzisiejsze odtwarzacze mp3 mają nieco bardziej zaawansowane funkcje niż ich protoplaści sprzed kilkunastu lat. Do ciekawszych z nich należy chociażby funkcja FastCharge, która umożliwia pełne naładowanie baterii w przyspieszonym tempie – w sam raz dla zabieganych i zapominalskich, których na ostatnią chwilę przypomina się o nienaładowanym sprzęcie.

Przydatna może się też okazać funkcja redukcji hałasu. W połączeniu z wygłuszającymi słuchawkami będziesz mógł cieszyć się ulubionymi piosenkami w najczystszej formie nawet w zatłoczonym tramwaju czy supermarkecie pełnym ludzi – nawet nie usłyszysz dźwięków dobiegających z zewnątrz!