Letnie obozy żeglarskie dla młodzieży i dorosłych na Mazurach

Wakacyjne obozy żeglarskie dla młodzieży na Mazurach

obozy żeglarskie dla dorosłych

Każdy z was przed nadejściem wakacji zastanawia się jak je spędzić, gdzie wyjechać, jakie nowe miejsca poznać oraz jaką formę spędzania tego najprzyjemniejszego okresu wybrać. Najczęściej chcielibyśmy, aby nasz wakacyjny wypoczynek łączył w sobie wiele zalet, aby był bezpieczny, aktywny i rozwijający. Istotną kwestią jest również towarzystwo, możliwość zawierania nowych znajomości oraz spotkanie ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wybierając obóz żeglarski mamy pewność, że doświadczymy tego wszystkiego i wrócimy z wypoczynku zadowoleni, usatysfakcjonowani i z pięknymi wspomnieniami.

Dlaczego warto wybrać żeglarstwo?

Żeglarstwo (jachting) jest sportem, który zyskuje coraz większą popularność wśród młodzieży. Jest wiele powodów, dla których warto uprawiać ten sport systematycznie, albo zacząć swoją przygodę z jachtingiem. Przede wszystkim żeglarstwa może nauczyć się absolutnie każdy! Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tej materii, ani szczególnych predyspozycji, aby po ukończeniu kursu żeglarskiego poprowadzić samodzielnie łódkę. Żeby tego dokonać można zapisać się na obóz żeglarski, podczas którego uzyskasz patent żeglarza jachtowego, czyli uprawnienia pozwalające na samodzielne prowadzenie łodzi żaglowej. Będąc posiadaczem patentu można samodzielnie wyczarterować jacht i zabrać swoich przyjaciół na rejs jako kapitan!

dlaczego warto wybrać żeglarstwo

Obóz żeglarski, czyli wieczory i ranki pod żaglami!

Obóz żeglarski dla młodzieży jest zorganizowaną formą wypoczynku dla tych, którzy chcą odpocząć, rozerwać się, zasmakować w przygodzie, poznać fajnych ludzi i przy okazji zdobyć patent żeglarza jachtowego. Zapisując się na mazurski rejs masz pewność, że spotkasz swoich rówieśników, którzy mają podobne zainteresowania i cele. Twoi opiekunowie w osobie sterników zorganizują Ci świetnie czas wolny – od wieczorów szantowych przy ognisku, śpiewania pieśni żeglarskich po regaty czy chrzest na prawdziwego żeglarza. Podczas żeglarskiej wędrówki zwiedzisz sporą część Mazur, odwiedzając gwarne porty i dzikie przystanie.

żeglarstwo na mazurach

Integralną częścią takiego obozu może być również szkolenie żeglarskie oraz uzyskanie patentu żeglarza jachtowego. Kursy z patentem prowadzą doświadczeni instruktorzy żeglarstwa na nowoczesnych i bezpiecznych jachtach żaglowych. Po takim kursie z powodzeniem zdasz egzamin na patent i będziesz mógł samodzielnie poprowadzić swój rejs z paczką przyjaciół.

Żeglarstwo to wspaniała przygoda, która łączy ludzi, integruje uczy nowych umiejętności oraz dostarcza wielu przyjemności. Zapraszamy zatem na obozy żeglarskie, rejsy i szkolenia na Mazurach.

przygotowanie do rejsu

Artykuł opracował Michał Stępka – właściciel szkoły żeglarstwa PuntoVita

Źródło:
https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy/
https://lider-zeglarstwa.pl/k/obozy-zeglarskie/