Nowe studia podyplomowe Executive MBA w CDV Poznań -

Nowe studia podyplomowe Executive MBA w CDV Poznań

Executive MBA

Master of Business Administration, czyli w skrócie MBA, to prestiżowe studia podyplomowe dla kadry managerskiej, które łączą w sobie wiedzę z zakresu zarządzania, księgowości, marketingu, finansów, prawa oraz HR. Studia zazwyczaj trwają 2 lata i są przeznaczone dla osób pracujących zawodowo na stanowiskach kierowniczych – managerów, dyrektorów spółek, członków zarządu oraz wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć stan swojej aktualnej wiedzy o najnowsze rozwiązania i narzędzia do zarządzania biznesem. Studia MBA pozwalają podnieść kwalifikacje zawodowe i tym samym zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Pierwsze tego typu studia otworzyły się w USA w latach 50. XX wieku, w Polsce w latach 90. Najbardziej prestiżowym dyplomem MBA jest dyplom zdobyty na Harvardzie po zakończeniu 2-letnich studiów, których koszt wynosi ok. 200 tysięcy dolarów. Ideą naczelną studiów MBA jest nabycie umiejętności praktycznych z obszaru zarządzania biznesem.

 

MBA w Collegium Da Vinci

 

Czołowa poznańska uczelnia wyższa – Collegium Da Vinci proponuje studia z zakresu EMBA w jeszcze bardziej nowatorskiej odsłonie. Studia obejmują 3 semestry nauki, podzielonej na 8 modułów:

  • Ekonomia zarządcza,
  • Zarządzanie,
  • Narzędzia managerskie,
  • Marketingowe zarządzanie przedsiębiorstwem,
  • Budowanie pozytywnego wizerunku,
  • Prawo gospodarcze,
  • Trening managerski
  • oraz Projekt dyplomowy.

W kadrze zasiadają osoby, które mają nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat zarządzania biznesem – są to przede wszystkim właściciele oraz prezesi potężnych spółek, prawnicy oraz trenerzy personalni.

Co wyróżnia studia MBA w CDV?

 

Collegium Da Vinci to uczelnia kompleksowa, która swoją renomę zawdzięcza w dużej mierze firmom partnerskim. Dzięki tym powiązaniom studenci mogą analizować studia przypadku konkretnych biznesów. Praca na żywym organizmie pozwala dostrzec niuanse niemożliwe do wykrycia w przypadku studiów czysto teoretycznych. Program studiów EMBA w Collegium Da Vinci porusza także tematykę z zakresu psychologii biznesu oraz zarządzania w warunkach kryzysu przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, takich jak oprogramowanie FACET5 oraz Grow Motivation® – autorskiego programu grywalizacyjnego, które służy do zwiększenia zaangażowania kadry managerskiej w wzrost własnych kompetencji. Studenci uczą się tworzenia efektywnej kultury organizacyjnej, optymalizacji finansowej, ekonomii zarządczej oraz prawa obejmującego tematykę akwizycji, fuzji i przejęć oraz zarządzania przedsiębiorstwami z udziałem Skarbu Państwa. Jako uzupełnienie wiedzy CDV Poznań oferuje także wyspecjalizowane szkolenia dla firm.

 

Perspektywy zawodowe po EMBA

 

Absolwenci studiów EMBA w CDV mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, mogą zarządzać przedsiębiorstwem produkcyjnym, handlowym lub usługowym oraz wszelkiego rodzaju spółkami. Program studiów został opracowany w oparciu o faktyczne potrzeby przedsiębiorstw na podstawie szczegółowych analiz. Manager po zakończeniu EMBA w CDV wyposażony zostanie w wiedzę i kompetencje, które pozwolą mu usprawnić pracę przedsiębiorstwa zarówno na poziomie pracy poszczególnych działów, jak i w bardziej globalnym kontekście rynkowym.

Centrum Konferencyjne Collegium Da Vinci: wynajem sal szkoleniowych

undefined