Nintendo Switch - premiery 2019. W co zagrać? -

Nintendo Switch – premiery 2019. W co zagrać?

prezent dla wielbiciela gier komputerowych

Gdy w marcu 2017 roku Nintendo zapowiedziało swoją nową konsolę o dziwnej nazwie “Switch” nikt nie dawał wiary, że nowy sprzęt może okazać się realną konkurencją dla Xbox One i Playstation 4. Tymczasem Nintendo Switch radzi sobie bardzo dobrze, a 2019 rok wydaje się być całkiem obfity jeśli chodzi o gry na tę konsolę. Co ciekawego pojawi się w najbliższym czasie na Switchu?

Yoshi’s Crafted World

Świat Mario pełen jest postaci, które nierzadko dostają własne, dedykowane gry. Jednym z takich bohaterów jest Yoshi, czyli mały, zielony stworek, który bardzo przypomina dinozaura. Yoshi Crafted World wydany tylko na konsoli Nintendo Switch to kolejna produkcja z przesympatycznym stworkiem w roli głównej, która została stworzona przez studio Good-Feel. Gra jest trójwymiarową platformówką, w której gracz staje przed szeregiem wyzwań zręcznościowych, jak i logicznych do wykonania, za które otrzyma nagrodę w formie złotych monet.

Największą zaletą Yoshi Crafted World, która wyróżnia ten tytuł spośród innych tego typu produkcji jest możliwość wielokrotnego podejścia do każdego poziomu przy jednoczesnej zmianie perspektywy. Dzięki temu obserwujemy znaną już lokację z zupełnie innej strony, co pozwala odkryć niedostępne dotychczas sekrety.

Oprawa graficzna w Yoshi Crafted World bardzo przypomina dziecięcą wycinankę, co szczególnie powinno przypaść do gustu młodszym graczom.

stare konsole

Fire Emblem: Three Houses

Seria taktycznych gier RPG Fire Emblem doczeka się w sierpniu kolejnej odsłony, tym razem ekskluzywnie na konsolach Nintendo Switch. Fire Emblem: Three Houses znów przeniesie gracza do świata fantasy wypełnionego magią. W tej części przyjdzie nam pokierować losami najemnika, którego nowym zleceniem jest pogodzić trzy zwaśnione rody. Aby to uczynić, nasz bohater wstępuje do akademii wojskowej, w której znajdują się przedstawiciele trzech skłóconych rodzin i jako nauczyciel obejmujemy pieczę nad jedną z nich.

Pod względem mechaniki, Fire Emblem: Three Houses nie różni się od poprzednich części – dalej mamy do czynienia z rozbudowaną, taktyczną grą RPG w turowym systemie walki. Rozgrywka w grze podzielona jest na trzy etapy; w pierwszym zwiedzamy akademię i rozmawiamy z napotkanymi uczniami czy nauczycielami; drugi etap będzie wymagała podjęcie decyzji dotyczącej kierunku szkolenia naszych wychowanką z rodu, którego opiekunem postanowiliśmy zostać; w trzeciej i zarazem ostatniej sekwencji będziemy toczyć bitwy na trójwymiarowych planszach.

top propozyucji gier xbox one na prezent dla mężczyzny

Astral Chain

Platinum Games znane jest z tworzenia rozbudowanych gier akcji – popularnie zwanych “slasherów” – które zdobyły serca fanów na całym świecie. W 2019 roku miała ukazać się trzecia część kultowej serii Bayonetta, ale premiera została przełożona dopiero na następny rok. Za to już w sierpniu, ekskluzywnie na konsoli Nintendo Switch, przyjdzie nam zagrać w ich najnowszą grę, będącą zarówno całkowicie nową marką. Mowa o Astral Chain, którego rdzeniem będzie bardzo dynamiczna i satysfakcjonująca walka.

Miejscem akcji Astral Chain jest Arka, wielokulturowe, futurystyczne miasto przyszłości. Otwarcie bramy do innego wymiaru powoduje uwolnienie się wielu potworów, które zakłócają dotychczasową egzystencję mieszkańców. W celu zaprowadzenie porządku zostaje powołana specjalna jednostka policji Neuron, którym w walce pomagają mechaniczni partnerzy. Rodzeństwo (brat i siostra) postanawiają dołączyć do nowo utworzonego oddziału – od tej pory przyjdzie nam nimi pokierować.

Oprócz standardowych dla tego gatunku szybkiej rozgrywki, w Astral Chain dostępny jest tryb kooperacji dla dwóch osób. Jedna osoba wciela się w policjanta, a druga w jego mechanicznego partnera, który pomaga w trakcie starć.