Nauka najważniejsza - 5 porad, jak zapamiętać łatwiej wzory skróconego mnożenia?

Nauka najważniejsza – 5 porad, jak zapamiętać łatwiej wzory skróconego mnożenia?

nauka wzorów skróconego mnożenia

Jak zwiększyć skuteczność uczenia się różnych dziedzin nauki? Niektórzy twierdzą, że nie liczy się to, jakie indywidualne zdolności do uczenia ma dana osoba, ale jaką metodę uczenia przyjmie. Nauka będzie prostsza, jeśli zastosujemy w niej metodę fiszek. Czym one są i w jaki sposób mogą one pomóc w przyswojeniu sobie czegoś tak specyficznego, jak wzory skróconego mnożenia?

1. Nauka metodą fiszek

2. Jak tworzyć fiszki?

3. Jak łatwo zapamiętać wzory skróconego mnożenia?

4. Powtarzanie najlepszą nauką

5. Zalety fiszek w nauce matematyki

1. Nauka wspomagana fiszkami

Na rynku produktów i usług edukacyjnych jest wiele aplikacji i narzędzi, których cel stanowi wszechstronne wspomaganie nauki. Na ogół dotyczą one nauki języków obcych, ale można je z powodzeniem wykorzystywać także w zakresie przyswajania wiedzy matematycznej. Jednym ze skutecznych rozwiązań do uczenia się są fiszki.

2.Jak robić fiszki?

Fiszki nie są wymysłem współczesności. Wykorzystywano je w nauce już wiele lat temu, w postaci niewielkich, często kolorowych karteczek, na których uczący zapisywał ważne informacje, hasła czy zdania, a przy nauce matematyki czy fizyki – również symbole i wzory, w tym wzory skróconego mnożenia.

Dziś fiszki mają bardziej nowoczesną formę – aplikacji do nauki, którą można zainstalować w pamięci swojego smartfona i zawsze mieć ją pod ręką, jeśli znajdziemy choć kilka minut na naukę. Ciągłe powtarzanie wiadomości zapisanych na fiszkach powoduje, że nauka staje się bardziej efektywna, a poziom wiedzy stale się powiększa.

3. Wzory skróconego mnożenia – z fiszkami nie takie trudne

Istnieje kilka wzorów skróconego mnożenia wykorzystywanych przy różnego rodzaju wyliczeniach algebraicznych. Wzory skróconego mnożenia to nazwa dla wzorów, które ułatwiają wyliczanie sumarycznej i iloczynowej postaci złożonych wyrażeń.

4. Systematyczna nauka

Uczący się mogą samodzielnie tworzyć listy do nauki i umieszczać na fiszkach wzory skróconego mnożenia czy na przykład słówka w języku obcym. Aplikacja w telefonie dostępna jest wszędzie, dlatego nauka może być prowadzona niemal w trybie ciągłym, nawet podczas spaceru czy oczekiwania w kolejce w sklepie lub u lekarza.

5.  Fiszki przydatne także w nauce nauk ścisłych

Najczęściej nauka z wykorzystaniem fiszek znajduje zastosowanie w przypadku przyswajania wiedzy z zakresu języków obcych. Tymczasem taka nauka z powodzeniem może być stosowana przy opanowywaniu wzorów matematycznych. Wzory skróconego mnożenia są tego najlepszym przykładem. Nieustanna nauka wzorów na fiszkach może być bardzo skuteczna, a przy tym nie będzie ona zajmowała uczącemu się zbyt dużo czasu.