Nauka matematyki samemu - poznajcie pomocnych 5 stron - MatFiz24.pl

Nauka matematyki samemu – poznajcie pomocnych 5 stron

nauczanie matematyki

Matematyka to nie jest przedmiot, który jest wymieniany na pierwszym miejscu spośród tych ulubionych. Niemało młodych osób ma kłopoty z matematyką, a wielu starszych nie ma zbyt przyjemnych wspomnień związanych z nauką matematyki.

Matematyka zwana też królową nauk wcale nie musi budzić tylko złych skojarzeń

Co więcej matematyki można uczyć się zupełnie samodzielnie, a do tego celu można wykorzystać pomocne strony w sieci internetowej.

  • Interesującą i przydatną stroną w nauce matematyki jest matematyka.opracowania.pl. Na stronie znajdują się zagadnienia z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum, oraz liceum. W zakładce znajdują się działy matematyki, które po rozwinięciu przynoszą szereg przydatnych informacji dla każdego, kto uczy się matematyki samodzielnie.
  • Natomiast z myślą głównie o gimnazjalistach powstała strona batmat.pl
  • Każdy, kto przygotowuje się do egzaminu maturalnego z matematyki powinien mieć w pamięci stronę matemaks.pl. Znajdują się tam materiały do samodzielnej nauki, programy matematyczne, a także specjalny dział dla maturzystów.
nauka matematyki

Wszyscy, którzy chcą uczyć się matematyki mają również do dyspozycji serwis internetowy YouTube, na którym jest bardzo dużo różnego typu materiałów do nauki przedmiotów ścisłych, w tym również matematyki. Z polecanych kanałów warto wymienić wspomniany już wcześniej Matemaks, który ma również swoją wersję na YouTube. Film jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy przygotowują się do matury. Każde zadanie matematyczne, o którym mowa na stronie internetowej ma swój odnośnik filmowy. Dzięki temu zrozumienie nawet trudniejszych zagadnień jest znacznie prostsze. W sieci internetowej można znaleźć także strony, które koncentrują się na jednej umiejętności. Na przykład strona, na której uczy się tabliczki mnożenia, strona, na której można ćwiczyć szybkość tabliczki mnożenia. Dla najmłodszych ciekawe są strony, na których mogą nauczyć się podstawowych zasad odejmowania, oraz dodawania.

Dla najmłodszych polecana jest strona matzoo.pl są tam materiały z zakresu szkoły podstawowej podzielone na klasy. Strona posiada bardzo ciekawą grafikę zachęcającą najmłodszych do nauki poprzez zabawę. Dzięki ciekawym rozwiązaniom uczeń ma możliwość samodzielnie nadrobić zaległości.

Matematyka nie musi być kojarzona tylko z zadaniami szkolnymi jest ona bardzo przydatna w życiu codziennym.

Skuteczna nauka matematyki będzie możliwa, jeśli do nauki wykorzystujemy wszystkie zmysły takie jak: wzrok, słuch, ruch. Odnośnie sposobu nauki wypowiedział się Konfucjusz, który napisał: „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zapamiętam.”  Słowa te w dużej mierze można odnieść do nauki matematyki. Jedna ze stron, dzięki której samodzielna nauka jest możliwa Preply.com (zobacz korepetycje matematyka) to miejsce gdzie można znaleźć bazę nauczycieli matematyki.

pomocne strony do nauki matematyki

Preply jest platformą edukacyjną, która umożliwia kontakt pomiędzy uczniem i nauczycielem. Na korepetycje z przedmiotów ścisłych, w tym z matematyki można umówić się zdalnie, lub w sposób stacjonarny. Korzystanie z udogodnień, jakie daje platforma nie wymaga od ucznia posiadania skomplikowanego oprogramowania. Wystarczy znany powszechnie komunikator Skype, aby uczyć się matematyki wygodnie w zaciszu swojego domu. Korzystanie z tego rodzaju lekcji jest niezwykle wygodne i co ważne, skuteczne.

Codziennie rośnie liczba zadowolonych uczniów, którzy uczą się matematyki korzystając z tej strony. Indywidualne lekcje z wybranym nauczycielem to jedna z najskuteczniejszych form nauki. Jeśli ktoś nie jest przekonany do zdalnej formy nauki, ma możliwość przetestowania tego rodzaju lekcji. Nauka w domu ma te zalety, że nie odbywa się pod presją czasu. W spokoju, w warunkach dla siebie optymalnych można korzystać z korepetycji przez Skype. Jest to tańsza forma korepetycji od tych stacjonarnych, a dodatkowo nie marnuje się czasu na dojazdy. Korzystając z platformy Preply będziesz miał dostęp do najlepszych korepetytorów.

Sposobów i możliwości na samodzielną naukę matematyki jest bardzo wiele…

Najlepiej wybrać taką formę nauki, która będzie najbardziej dostosowana do indywidualnych preferencji. Strony internetowe do nauki matematyki warto wcześniej sprawdzić pod względem, jakości przekazywanej wiedzy, graficznym, oraz wizualnym. O wiele przyjemniej będzie uczyć się korzystając z materiałów, które są atrakcyjne, a korzystanie z nich sprawia przyjemność. Wśród wielu stron do nauki matematyki pojawią się także takie o walorach bardziej rozrywkowych. Mogą to być na przykład różnego rodzaju gry edukacyjne. Wszelkie gry logiczne doskonale podnoszą poziom zdolności matematycznych.

Spośród tego typu gier można wymienić znane zapewne każdemu szachy. Dodatkowymi miejscami, gdzie można szukać przydatnej wiedzy z matematyki są wszelkiego rodzaju portale naukowe, blogi o tematyce naukowej, internetowe czasopisma naukowe. W Internacie można korzystać również z zasobów bibliotek online i wypożyczać w nich wydawnictwa elektroniczne pod postacią e-booków. Kolejnym miejscem dla osób chcących uczyć się samodzielnie są portale społecznościowe, a na nich grupy dyskusyjne skupiające członków zainteresowanych taką samą tematyką.

Z kolei portale edukacyjne to miejsce, na którym dzieci, młodzież, uczniowie, oraz wszyscy wiedzy matematycznej poszukujący znajdą szereg informacji, oraz pomocy dydaktycznych. Na nich korzystać można z ćwiczeń, wykładów, tabel matematycznych. W kompleksową wiedzę zostaniesz zaopatrzony zaglądając na platformy e-learningu.  Z tego rodzaju kursów korzystają uczniowie i studenci chcący poszerzyć swoją wiedzę z zakresu matematyki.

Matematyka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Chcąc czy nie chcąc matematyka pojawi się w życiu każdego człowieka, więc nawet, jeśli ma się do tego przedmiotu jakąś awersję to może najlepszym wyjściem będzie po prostu polubić matematykę.