Naklejki edukacyjne do szkoły – poradnik w wyposażeniu i aranżacji -

Naklejki edukacyjne do szkoły – poradnik w wyposażeniu i aranżacji

Szkoła tworzy doskonałą przestrzeń do umieszczania naklejek edukacyjnych. Wśród oferowanych znajdziemy produkty dedykowane do umieszczania na podłodze, ścianach, drzwiach, a także licznych innych miejscach. Wiele naklejek ma charakter ściśle edukacyjny – np. prezentuje treści związane z nauczaniem konkretnych przedmiotów. Jeśli rozważasz zakup naklejek do szkoły, w której pracujesz – wówczas warto rozważyć kilka najpopularniejszych szablonów. Jakich? O tym opowiemy poniżej.

Naklejki ścienne – pomysły i inspiracje najchętniej wybierane

Naklejki ścienne to jedne z najchętniej wybieranych. Nadają się od umieszczania na różnych płaszczyznach – nie tylko ścianach, ale również drzwiach, frontach szaf, wnękach oraz innych miejscach. Wśród dostępnych znajdziemy wiele szablonów. Do najpopularniejszych należą naklejki z motywami konkretnych przedmiotów szkolnych: chemii, historii, geografii, biologii. Naklejki takie mogą służyć za pomoc w aranżacji pomieszczenia.

Naklejki mogą mieć funkcję nie tylko aranżacyjną, ale również edukacyjną. Do takich należa naklejki z tabliczką mnożenia, z datami ważnych wydarzeń, wzorami chemicznymi oraz nazwiskami ważnych postaci. Każda z takich naklejek tworzy swoiste kompendium wiedzy, które będzie pomagało uczniom w przyswajaniu informacji o świecie.

Naklejki na podłogę i schody – pomoc w edukacji

Naklejki podłogowe mają nieco inne zadanie. Często, są to naklejki dedykowane do naklejania na podłużnych korytarzach, gdzie pozwalają stworzyć planszę do tak zwanej gry w klasy. Znajdziemy też popularne naklejki przeznaczone do umieszczenia pod skrzydłami drzwi. Popularnym wyborem jest podłużna naklejka podłogowa przypominająca węża, na którego grzbiecie umieszczono litery alfabetu.

Naklejki do szkół są przeznaczone również do umieszczania na schodach. Wbrew pozorom, schody tworzą świetną przestrzeń do eksponowania różnego typu treści. Popularnym wyborem są naklejki w częściach – których poszczególne części nakleja się na kolejnych stopniach. W ten sposób można stworzyć rozbudowane ciągu edukacyjne – np. każdy stopień prezentuje innego króla Polski, inną datę historyczną lub słówka w języku obcym.

Maty edukacyjne – inspiracje dla najmłodszych uczniów

Nie będzie dużym zaskoczeniem gdy przyznamy, że naklejki szkolne są wybierane najchętniej w celu ozdobienia sal edukacyjnych dla najmłodszych uczniów. To właśnie w klasach 1-3 jest największa potrzeba korzystania z różnego typu plansz edukacyjnych, które będą nie tylko pomocne w przekazywaniu wiedzy, ale również w skupianiu uwagi uczniów.

Dlatego warto wybierać maty i naklejki o intensywnej kolorystyce, wyrazistych wzorach oraz przyciągające uwagę uczniów. Do popularnych należą maty i plansze edukacyjne, które można naklejać na podłodze. Maty takie mogą mieć postać gier, toru wyścigowego, tarczy z rzutkami lub prezentować inne, wybrane treści.

Popularne są również maty-labirynty, mata-twister oraz mata-chińczyk. Naklejone na korytarzu – na przykład pomiędzy szafkami na ciuchy – są świetnym miejscem do przeprowadzania gier zespołowych przez uczniów.

Zaletą mat edukacyjnych jest fakt, że łączą naukę z zabawą. Zachęcają uczniów do fizycznej aktywności, w czasie której konfrontują się z różnymi treściami o charakterze edukacyjnym.