Kiedy i gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

Kiedy i gdzie najlepiej kupować podręczniki szkolne?

podręczniki szkolne

Nareszcie nadeszły upragnione i długo wyczekiwane wakacje. Nikt już nie myśli o szkole, a tym bardziej o wyprawce na kolejny rok szkolny. Przed uczniami dwa miesiące wypoczynku. Głównym i jednocześnie najdroższym elementem wyprawki szkolnej są podręczniki. Większość z nas o ich zakupie pomyśli pod koniec sierpnia. Jeżeli jednak za podręcznikami szkolnymi rozejrzymy się już teraz, pod koniec wakacji nie trzeba będzie już zaprzątać sobie nimi głowy i będzie można skupić się na zakupach pozostałych elementów wyprawki – zeszytów, przyborów szkolnych, itp.

Księgarnie stacjonarne

Koniec czerwca i początek lipca to czas, kiedy w księgarniach nie ma kolejek i można spokojnie, bez pośpiechu nabyć potrzebne podręczniki. Zazwyczaj w księgarniach o tej porze jest duży wybór podręczników, istnieje więc duża szansa, że skompletujemy je wszystkie. W wielu księgarniach na początku wakacji można trafić na promocje, dzięki czemu można nabyć podręczniki w niższych cenach.

Księgarnie internetowe

Jeżeli jednak męczą nas zakupy w księgarniach stacjonarnych, bardzo dobrym sposobem na zaopatrzenie swoich pociech w podręczniki szkolne są księgarnie internetowe. W takich księgarniach zakupy można zrobić o dowolnej porze, w dowolnej chwili, bez wychodzenia z domu. Zakupy przez Internet są o wiele tańsze niż zakupy w sposób tradycyjny. Często przy zakupach za określoną kwotę przesyłkę otrzymujemy gratis.

Jeśli więc kupimy cały komplet podręczników lub kilka kompletów, najprawdopodobniej nie poniesiemy kosztów przesyłki. Robiąc zakupy przez Internet możemy w krótkim czasie przejrzeć i porównać oferty kilku księgarni internetowych i wybrać ofertę najkorzystniejszą. Wiele księgarni internetowych oferuje rabaty dla stałych klientów. Istnieje też możliwość rozłożenia zakupów na raty. Księgarnie internetowe zazwyczaj są dużo lepiej zaopatrzone niż księgarnie stacjonarne.

Bez wychodzenia z domu można też kupić podręczniki na aukcjach internetowych. Podręczniki używane można kupić za połowę ceny rynkowej. Wystarczy dokupić tylko nowe zeszyty ćwiczeń.

Kiermasze podręczników

Tuż po zakończeniu roku szkolnego niektóre szkoły organizują kiermasze podręczników szkolnych. To świetna okazja by nabyć podręczniki w korzystnych cenach. Trzeba tylko działać szybko, bo zainteresowanie podręcznikami jest bardzo duże i książki bardzo szybko znikają.