Jak nadać paczkę, która zmieści się tylko na palecie?

Jak nadać paczkę, która zmieści się tylko na palecie?

nadanie przesyłki na palecie

Nadawanie przesyłek wydaje się być dość proste. Co dzień wiele osób to robi i nie sprawia im to kłopotów. Jednak czasami mamy do nadania przesyłkę ‘ekstremalną’ – specjalną, o niecodziennych rozmiarach – taką, która zmieści się tylko na palecie. Jak ją wysłać i na co zwracać uwagę?

Jak przygotować paczkę?

Zanim przystąpisz do wysyłki, musisz przygotować paczkę do nadania. Nie jest to szczególnie trudne, ale warto wiedzieć, jakimi wytycznymi się kierować. Pamiętaj, że paleta ma ograniczoną ładowność, a samochód wysokość. Nie zabudowuj palet zbyt mocno, by nie okazało się, że nie zmieści się ona do auta. Ważne, by paczka była stabilnie i pewnie zapakowana. Foliuj ją starannie i nie żałuj materiałów, by w trakcie podróży nie rozsypała się, a towar nie uległ zniszczeniu.

Gdzie ją dostarczyć?

Nie musisz samodzielnie dostarczać palety pod adres kurierski. Cena kuriera DPD – Sendit.pl nie przewiduje dodatkowych opłat za przyjazd samochodu i odebranie przesyłki w systemie rampa-rampa, z wyznaczonego przez Ciebie miejsca. 

Zwróć uwagę na wymiary

Za niezwykle ważne – także w kontekście ceny kuriera DPD – Sendit.pl lub inne firmy uznają wymiary. To tak naprawdę od nich zależy, jak należałoby przewozić paletę oraz do jakiego samochodu się zmieści. To także warunkuje fakt, czy należy przygotować się na zapłatę ponadgabarytową. Wszelkie ceny są z góry ustalone, na ich wysokość ma wpływ oferta konkretnego przewoźnika.  

Jak taniej wysłać palety jako paczki?

Wysyłanie palet po niższych cenach jest możliwe dzięki współpracy z właściwymi portalami. Mają one podpisane umowy z kurierami i dzięki temu można z łatwością wynegocjować rabat korzystny dla każdej ze stron. Dzięki temu przesyłka na palecie trafi tam, gdzie powinna, a Twój portfel tak bardzo nie ucierpi.