Matura 2018 - Jak przygotować się do matury?

Matura 2018 – Jak przygotować się do matury?

matura 2018 jak przygotować się do matury

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu człowieka. Dobrze zdana otwiera wiele drzwi do najlepszych uczelni. Jednak jak pokazuje życie, wiele młodych osób, które mają maturę przed sobą, nie uczy się do niej systematycznie. A to właśnie systematyczne powtarzanie poszczególnych zagadnień jest jednym z kluczy do sukcesu. Jak zatem najlepiej przygotować się do matury? Czy samodzielna nauka wystarczy, czy też lepiej skorzystać kursów? A jeśli tak to jakich?

Samodzielna nauka – dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

Wiele osób decyduje się na samodzielną naukę. Jednak jest to rozwiązanie dobre jedynie dla osób systematycznych i umiejących skupić się na nauce w domowych warunkach, gdyż jest to duże wyzwanie. Do jego realizacji potrzeba również dużo samozaparcia. Szczególnie tuż przed samą maturą, kiedy pogoda staje się coraz ładniejsza, co skłania do spędzania czasu ze znajomymi, zamiast na nauce. Często uczniom trudno jest też samodzielnie znaleźć odpowiednie materiały do nauki. A nauczyciele w szkole, często nie mają dodatkowego czasu, który mogliby poświęcić na dodatkowe przygotowania do matury, gdyż muszą jednocześnie realizować bieżący program nauczania.

Zewnętrzne kursy maturalne – czy warto z nich korzystać?

Alternatywą dla samodzielnej nauki jest skorzystanie z oferty firm, które profesjonalnie zajmują się przygotowywaniem uczniów do zdania matury. Wybierając taką formę przygotowania się do zdania egzaminu maturalnego, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres, w jakim odbywa się przygotowanie, a także czy osoby prowadzące kurs przygotowują go tak, aby był zgodny z podstawą programową nowej matury. Warto też sprawdzić czy zajęcia prowadzą studenci, czy doświadczeni nauczyciele oraz to, jakie wyniki na maturze uzyskiwały osoby uczestniczące w takich kursach. W większości przypadków wszystkie informacje można sprawdzić bezpośrednio na stronie internetowej firmy prowadzącej kursy. I to właśnie z poziomu portalu można zazwyczaj zarejestrować się i zapisać na kursy z wybranych przedmiotów.

Artykuł powstał przy współpracy z niepubliczną placówką Smart Matura prowadzącą kursy maturalne w Warszawie.