Matematyka online - dlaczego warto?

Matematyka online z Exampass – dlaczego warto?

wywiad matematyczny

Jeżeli nie lubisz jeździć na korepetycje do nauczyciela, tracić czas na dojazd i jednocześnie chcesz oszczędzić kieszonkowe, to poszukaj internetowych stron edukacyjnych, które pozwolą Ci poprawić oceny i zdać egzamin.

Edukacja przez Internet stała się pewną alternatywą indywidualnych korepetycji, pozalekcyjnych kół matematycznych lub polonistycznych i innych sposobów nauczania. Podobnie jak z zamówieniem pizzy przez Internet – wygodniej jest wybrać produkt, dokonać transakcji i czekać na odbiór, niż osobisty przyjazd do pizzerii, czekanie w kolejce i odbiór jedzenia na wynos. Exampass.pl należy właśnie do takich stron, które dzielą się bezpłatną wiedzą z zakresu matematyki oraz języka polskiego. Znajdziesz tam definicje i przykładowe rozwiązania zadań matematycznych na poziomie podstawowym, np. równania i nierówności, wielomiany, potęgi i pierwiastki, wzory skróconego mnożenia, itp. Jeśli interesuje Cię matematyka na poziomie wyższym, to nauczysz się również rozwiązywać zadania, m.in. z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, stereometrii czy kombinatoryki.

Exampass.pl stosuje skuteczne metody nauczania, dzięki czemu przygotujesz się również do egzaminu maturalnego. Na początku wybierasz odpowiednie materiały, które pozwolą Ci opanować materiał z danego przedmiotu. Następnie wykonujesz kilka podstawowych zadań. W końcowej części następuje weryfikacja Twojego poziomu wiedzy, czyli szybka powtórka z materiału. Ilość powtórzeń jest zależna od Twoich potrzeb.

Dlaczego warto skorzystać z matematycznych stron internetowych?

Najważniejsze powody:

  • są bezpłatne (wystarczy mieć dostęp do Internetu),
  • są dostępne bezterminowo i o każdej porze dnia i nocy,
  • są przejrzyste i czytelne, więc nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego działu matematycznego,
  • pozwalają na samodzielną naukę w domu, dzięki czemu materiał możesz opanować we własnym tempie,
  • znajdziesz grupę osób, które mają podobny lub taki sam poziom nauki – fora matematyczne lub konwersacje grupowe umożliwiają zadawanie takich pytań, które nurtują również Ciebie.

Niestety, książki i podręczniki odchodzą już na dalszy plan. Niejasne definicje, zbyt mała ilość przykładów lub predyspozycje uczniów (np. graficznego przedstawienia rozwiązania) powodują, że uczniowie niechętnie otwierają podręczniki. Na miejsce książek pojawia się baza wiedzy z wielu stron internetowych, które udostępniają bezpłatne treści edukacyjne dopasowane do potrzeb każdego ucznia.