Lampy rysowane geometrią -

Lampy rysowane geometrią

geometryczne-lampy

Kształt może mieć znaczenie symboliczne. Wywołuje emocje i uczucia. Odpowiednio dobrane kształty są elementem komunikacji, mogą skupiać i przyciągać wzrok. Nic więc dziwnego, że są inspiracją dla projektantów. Dowiedz się więcej o kształtach i poznaj lampy, które wykorzystują kształty geometryczne.

Różne kształty opisujące rzeczywistość

Rozróżniamy kształty naturalne, abstrakcyjne i geometryczne. Pierwsze z nich naturalnie występują w przyrodzie, są to kształty, które możemy obserwować np. kropla wody, gruszka itp. Abstrakcyjne kształty to oddające wielowymiarowość fraktale czy spirale. Cechują się swobodą. Odrębną grupę stanowią kształty geometryczne. Te rozróżniamy bez problemu i znamy je doskonale. Należą do nich koła, kwadraty, prostokąty, trapezy i wiele innych. Najczęściej mają ostre, charakterystyczne rogi, choć znamy i takie z zaokrąglonymi elementami.

Kształty geometryczne jako inspiracje w dziedzinie oświetlenia

Branża oświetleniowa czerpie inspirację z otaczającego świata. Nie brak modeli, które nawiązują do kształtów i zjawisk przyrodniczych. Przepiękne modele oddają niezwykłość krajobrazów. Lampy designerskie są coraz częściej odbiciem aktualnych stylów wśród odbiorców. Moda na lampy geometryczne rozwinęła się znacząco pod wpływem trendów aranżacyjnych związanych z klimatem loftowym, postindustrialnym. Wielość kolekcji, które posiadają w kolekcjach lampy w kształcie geometrycznym to także efekt bardzo lubianego stylu minimalistycznego. Lampy w kształcie koła, kwadratu czy trójkąta doskonale wpisują się w takie wnętrza. 

Geometryczne lampy loftowe Abigali 

Przeglądając lampy Abigali z kolekcji Diament od razu rzuca się w oczy inspiracja figurami geometrycznymi. Choć kolekcja jest niejednoznaczna, bo inspirowana także kształtem diamentu. Budowa diamentu jest jednak oparta na kształtach geometrycznych, więc każdy z elementów oddaje jakiś kształt. W tej sytuacji trudno stwierdzić czy natura powiela matematyczne wzory, czy matematyka inspiruje się idealnością przyrody? To jednak pytanie nie dla nas. Dla odbiorców liczy się, że lampy Abigali Diament to doskonała kolekcja do loftowego mieszkania. Przypominające kompozycję z drutu lampy to oryginalne i nietuzinkowe modele. Warto im się przyjrzeć.

Shilo – lampy oparte na geometrii

Koło ma ugruntowaną pozycję nie tylko w geometrii, ale i w kulturze. Kształt koła wiąże się w harmonią, jednością, a nawet wiecznością. Koło odbierane jest jako ciepłe, jest symbolem wspólnoty. Wykorzystywanie okręgu w projektach oświetlenia daje bardzo dobre rezultaty. Przykładem mogą być kolekcje Shilo. Marka stworzyła wiele modeli, które oparte są na kole bądź kołami są. Kolekcje Ihi czy Bonar Shilo to przykład, gdy koło jest motywem przewodnim w lampie. Duże abażury rzucają się w oczy. Czerń lub biel w tym połączeniu podkreśla kształt. Lampy Shilo PAA to z kolei proste, druciane konstrukcje tworzące figury geometryczne jak kwadraty, prostokąty, romby. Dopełnieniem lamp Shilo PAA są okrągłe abażury w uniwersalnym kolorze – białym lub czarnym. Klosze dobrane są do koloru oprawy i tworzą spójną całość. Warto zwrócić uwagę także na minimalistyczną formę lamp z kolekcji Kabe. Trójkątny kształt, jaki tworzy kabel z oprawą to bardzo ciekawy projekt dla miłośników geometrii i odbiorców ceniących prostotę.

Lampy geometryczne, zarówno lampy Shilo, jak i inspirowane kształtami geometrycznymi kolekcje Abigali to prosty sposób na nowoczesne oświetlenie do domu. Lampy o prostych kształtach łatwo dopasować, a ich artystyczna forma dodaje pomieszczeniom klasy. Kwadrat, prostokąt, czy trójkąt? Wybierz swój ulubiony kształt i znajdź lampy, które nawiązują do niego.