Lampy obręcze, czyli wyjątkowe oświetlenie sufitowe dla miłośników geometrii -

Lampy obręcze, czyli wyjątkowe oświetlenie sufitowe dla miłośników geometrii

Lampy obręcze

Lampy obręcze to wyjątkowe produkty oświetleniowe zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających klientach. Estetyka, harmonia i wysoka jakość wykonania – przedstawiamy najciekawsze lampy designerskie Maytoni i Italuxa!

Lampy obręcze – produkty godne królowej nauk

Naukowcy wykazali, że to co symetryczne i harmonijne podoba się ludziom bardziej niż to co niesymetryczne i zdeformowane. I choć samo stwierdzenie jawi się jako truizm ma ono swoje nieoczywiste i ciekawe podstawy, których uzasadnienia należy upatrywać w prawach rządzących naturą. Zgodnie z aktualnymi badaniami, za nasze upodobania odpowiedzialny jest mózg, który postrzega symetryczne obiekty za zdrowsze, bezpieczniejsze i pozbawione skazy. Jest to bezpośrednio zdeterminowane przez prawa rządzące naturą w której to co niesymetryczne zostało prawdopodobnie zdeformowane na skutek zmian chorobowych lub nieszczęśliwego wypadku. Nasz organizm, chcąc uchronić nas przed niebezpieczeństwem, kieruje nasze zainteresowanie w stronę nieskazitelnych obiektów. W tym także symetrycznie wykonanych produktów, z którymi obcowanie sprawia mu czystą przyjemność. 

Lampa wisząca Maytoni Nola

Lampa wisząca Maytoni Nola to designerski produkt, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych modeli za sprawą delikatnego, oszczędnego w formie, wykonania. Serce lampy stanowi okazały pierścień przyczepiony do podstawy za sprawą trzech, równomiernie rozmieszczonych, elementów. Lampa wisząca Maytoni Nola została wyposażona w zintegrowane źródło światła pozwalające na wyemitowanie promieni o jasności 4200 lumenów oraz temperaturze 3000 [K] – barwa biała ciepła. Na uwagę zasługuje także wysoka wartości CRI – 80, dzięki której wydobywające się z lampy światło bardzo dobrze oddaje kolory rozmieszczonych w pomieszczeniu obiektów. Jakość oświetlenia wyemitowanego przez lampę Maytoni jest w dużej mierze zbliżona do naturalnych promieni słonecznych. Produkt został wykonany z wysokogatunkowego metalu, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Lampy
Lampa wisząca Maytoni Nola

Lampa wisząca LED Italux Lozanna

LED Italux Lozanna to nowoczesna lampa wisząca wykonana z szeregu starannie dobranych komponentów – delikatnego szkła, wytrzymałego metalu i specjalistycznego aluminium.  Produkt Italux został złożony z masywnej, rozszerzającej się ku dołowi, podstawy oraz zawieszonego na linkach pierścienia. Obręcz przywodzi na myśl miniaturową interpretację drogi mlecznej lub otoczenie dalekiej, nieznanej człowiekowi, planety. Analogicznie do opisywanej uprzednio lampy Maytoni, produkt Italuxa cechują bardzo dobra specyfikacja techniczna.  Jasność na poziomie 2100 lumenów, ponad 80 punktów w skali CRI oraz ciepła barwa światła sprawiają, że lampa wisząca Lozanna doskonale sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu – sypialni oraz salonie. 

obręcze
Lampa wisząca LED Italux Lozanna

Lampa wisząca Maytoni Nola to unikalny produkt złożony z trzech metalowych pierścieni o zróżnicowanym rozmiarze. Pierścienie zostały zawieszone równolegle względem siebie, poczynając na segmencie o najmniejszych wymiarach, a kończąc na najrozleglejszej obręczy. Trzy zwisające swobodnie obiekty tworzą miłą dla oka konstrukcję, która ze względu na estetykę oraz wyszukaną innowacyjność przykuje spojrzenie gości. Dużym atutem lampy Maytoni jest jej wysoka jasność o wartości 5 500 lumenów. Na wyróżnienie zasługuje także wskaźnik CRI – 80 punktów oraz szeroki kąt świecenia – 120 stopni. Za sprawą ponadprzeciętnych rozmiarów – średnica 80 centymetrów – produkt najlepiej spisze się w przestronnych salonach, które zaleje emitowanym przez siebie światłem.

Lampy obręcze 2
Lampa wisząca Maytoni Nola

Lampy obręcze to nowoczesne produkty, które za sprawą nietuzinkowego wykonania przypadną do gustu estetom, matematykom i zwolennikom ciekawych – wymykających się sztywnym ramom designu – rozwiązań. Dzięki estetycznemu wykonaniu pierścienie oświetleniowe doskonale wpiszą się w wystrój większości nowocześnie urządzonych wnętrz. Pomieszczeń urządzonych ze smakiem i utrzymanych w dobrym guście.