Kurs online z certyfikatem – czy warto? -

Kurs online z certyfikatem – czy warto?

Kurs online z certyfikatem

Zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie wiedzy przez Internet nikogo już nie dziwią. Internet oferuje rozmaite szkolenia, kursy, w tym również kursy online z certyfikatem, które pozwalają na uzyskanie rzetelnego potwierdzenia przejścia całego programu zajęć. Jakie certyfikaty można w ten sposób zdobyć? Czy warto przejść kurs online z certyfikatem? Sprawdź!

Czym jest kurs online z certyfikatem?

W pandemicznej rzeczywistości dostępna była w zasadzie tylko jedyna możliwość organizacji szkoleń i kursów, a więc kursy online.  Wirtualna forma kursów sprawdziła się jednak bardzo dobrze i teraz wiele osób preferuje kursy online i przedkłada je nad kursy realizowane w formie tradycyjnej, czyli w sali szkoleniowej. Nauka przez Internet jest możliwa na wielu polach. W ten sposób dostępne są również kursy online certyfikowane – to znaczy takie, których ukończenie pozwala otrzymać dokument potwierdzający zdobycie konkretnej wiedzy czy też umiejętności, a więc certyfikat.

Kurs online z certyfikatem może wymagać od uczestnika tylko przejścia całego programu, ale może też kończyć się czymś w rodzaju egzaminu lub testu końcowego. Otrzymany dokument może być natomiast wartościowym dodatkiem do CV przydatnym gdy szukamy pracy, zwłaszcza jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia zawodowego w danej tematyce.

Jakie możliwości dają kursy online certyfikowane?

Jakie dokumenty pozwalają zdobyć certyfikowane kursy online? Jest ich sporo, choć mają one różną wartość. Do najciekawszych należą np.:

  • certyfikaty z kodem zawodu na druku MEN – otrzymuje się je po ukończeniu kursu zawodowego, które coraz częściej organizowane są jako kursy online,
  • certyfikaty ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) – przyznawane osobom kończącym kurs na księgowego,
  • certyfikaty PMI (Project Management Institute) – możliwe do uzyskania po ukończeniu kursu online z zarządzania projektami,
  • certyfikaty Microsoft – przyznawane uczestnikom kursów akredytowanych Microsoft dotyczących technologii informatycznych opracowywanych przez tą firmę.

Kursy online z certyfikatem często zapewniają też dokument wystawiany przez organizatora. Jeśli firma jest znana i poważana w danym środowisku, może on mieć sporą wartość i być przydatny w trakcie szukania pracy czy starania się o awans. Najważniejszą korzyścią z udziału w certyfikowanym kursie online jest jednak nabyta wiedza.

Dlaczego warto postawić na kursy online z certyfikatem?

Jeśli zależy Ci na poprawieniu swojej pozycji na rynku pracy, kurs online z certyfikatem w wybranej branży może być świetnym pomysłem. Tym sposobem można uzupełnić lub uaktualnić wiedzę, a czasami również zdobyć zupełnie nowe kwalifikacje zawodowe. Wybór kursów online z certyfikatem jest spory, a ich organizacją zajmuje się wiele prestiżowych instytucji.

Kursy online z certyfikatem znajdziemy między innymi na portalu Eventis, gdzie na stronie https://eventis.pl/kursy zebrano setki kursów online, a także stacjonarnych. Wszystkie kursy zebrane na stronie zawierają informacje o certyfikacie wystawianym przez organizatora, a nawet oferują możliwość podejrzenia wzoru certyfikatu.

Zaletą bazy kursów online jest też możliwość szybkiego znalezienia kursu online na niemalże dowolny temat, sprawdzenia jego programu oraz ceny. Odwiedzając bazę z kursami online regularnie natrafimy też na promocje zniżkowe, a nawet darmowe kursy online, które pojawiają się raz na jakiś czas wraz z kolejnymi rundami dofinansowania kursów z Unii Europejskiej.