Kolorowanki online to sposób na nudę dla Twojego dziecka -

Kolorowanki online to sposób na nudę dla Twojego dziecka

Kolorowanki do druku

Ostatnie miesiące to dla wielu rodziców wyzwanie – praca zdalna, łączenie obowiązkowych zawodowych z prowadzeniem domu i wychowanie dzieci… Jeśli ten scenariusz brzmi dla Ciebie znajomo – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które lubi spędzać czas rysując – kolorowanki do druku sprawią Twojemu dziecku niemało radości, a Tobie zapewnią chwilę spokoju i wytchnienia. Na czym polega opcja kolorowanek online? Ile to kosztuje? Jakie korzyści wynikają z takiego spędzania wolnego czasu przez Twoje dziecko? O tym poniżej!

1. Kolorowanki dla dzieci – zalety

2. Kolorowanki online

3. Kolorowanki świąteczne

4. Kolorowanki do druku – sposób na nudę

5. Jak zachęcić dziecko do sięgnięcia po kolorowanki?

6. Kolorowanki online – prosta i tania rozrywka

Kolorowanki dla dzieci – zalety

Zapewne jako dziecko też spędzałeś w ten sposób swój wolny czas. Dobieranie kolorów, zabawa w kreowanie czegoś na kartce – to pozytywne wspomnienia. Nie sposób też nie wspomnieć o korzystnym ćwiczeniu cierpliwości, aby nie wyjechać kredką poza kontur. Kolorowanki dla dzieci cieszą się one popularnością również obecnie. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie korzyści na rozwój dziecka ma zabawa z kolorowanką?

Nauka kolorów

Podczas sięgania po mazaki dziecko uczy się odróżniania barw oraz kształtów. Nieoceniony jest w tym momencie skład rodzica, który podpowie i będzie wzmacniał powstałe w umyśle dziecka skojarzenia.

Rozwój wyobraźni

Dziecięce rysunki często nie odzwierciedlają rzeczywistości. Różowe niebo, trawa w kolorze fioletu – to tylko ułamek przykładów świadczących o kreatywności Twojego dziecka. Na takim etapie nie warto strofować dziecka i zachęcać go do sięgania po właściwe kolory. To w końcu czas na zabawę i eksperymenty.

Uczenie się pewności siebie

Dla małego odkrywcy wykreowanie czegoś na kartce papieru to prawdziwa radość, zwłaszcza jeśli jest poparta należytą pochwałą ze strony opiekuna. 

Kolorowanki online

Ten rodzaj kolorowanek cieszy się coraz większa popularnością. Dlaczego? Po pierwsze, nie musisz wychodzić z domu i udawać się do sklepu z zabawkami, aby sprawić dziecku niespodziankę. Poza tym – jeśli Twoja pociecha jest np. fanem konkretnej bajki – nic prostszego, wystarczy skorzystać z jednej z funkcjonalności kolorowanki do druku i wyszukać ulubione motywy bajkowe Twojego dziecka. Poza tym – jeśli Twoje dziecko jest już na etapie uczenia się liter i cyfr – z powodzeniem znajdziesz także edukacyjne malowanki, które pomogą połączyć ideę nauki poprzez zabawę. Wzmacnianie w dziecku przekonania, że uczenie się nie musi być nudne to Twój obowiązek jako rodzica!

Kolorowanki na nudę

 

Kolorowanki świąteczne

Zbliżające się święta to dla Twojego dziecka zawsze powód do radości i ekscytującego wyczekiwania. Spotkanie z członkami rodziny, inne niż dotychczas potrawy, odmienny wystrój mieszkania, prezenty – z tym wszystkim kojarzą właśnie święta najmłodsi uczestnicy. Listopad i grudzień to czas wzmożonego sięgania po kolorowanki bożonarodzeniowe. Wydruk takich malowanek pozwoli Twojemu dziecku wnieść swój wkład w przygotowania do świąt. Niewykluczone, że takie dzieła staną się też podarunkiem do prezentów dla pozostałych członków rodziny. To doskonała pamiątka na lata! To wszystko powinno wyjaśnić, dlaczego wpisanie haseł „kolorowanki Boże Narodzenie” jest tak popularne w okresie zimowym.

 

Kolorowanki do druku – sposób na nudę

Jeśli Twoja pociecha lubi spędzać długie godziny przed komputerem – stwórz ciekawszą alternatywę. Wystarczy kilka chwil i dostęp do drukarki – w kilka chwil będziesz w stanie odszukać propozycje, które zainteresują Twoje dziecko. Zaangażuj w te poszukiwania swojego podopiecznego – nauka samodzielności i podejmowania decyzji powinna być wcielana w życie już od najmłodszych lat.

Jak zachęcić dziecko do sięgnięcia po kolorowanki?

Czasem mimo Twoich starań może się zdarzyć, że dziecko nie wykazuje chęci do takiej formy spędzania wolnego czasu.

Warto wówczas zastanowić się, co może być przyczyną takiego  zachowania. Niekiedy powód jest wyjątkowo błahy i wynika np. z kredek słabej jakości. Jeśli szybko się łamią lub są twarde i przez to niewygodne podczas rysowania – nie dziw się wtedy, że Twoje dziecko nie wyraża entuzjazmu na propozycję rysowania czy wypełniania kolorami malowanek online. Wybór lepszej jakości kredek może bardzo szybko zaprocentować.

Drugi powód to być może brak motywacji. Jeśli np. do tej pory nie chwaliłeś należycie swojej pociechy za przygotowane i wręczone Ci kolorowanki – Twoje dziecko mogło najzwyczajniej w świecie stracić zapał do pracy. Może pomocne będzie wskazanie jakiegoś specjalnego miejsca, w którym zawisną najbardziej udane dzieła Twojej pociechy? Czasem taki drobny gest może diametralnie zmienić podejście dziecka i zachęcić go do podjęcia akcji. Zachęć także malucha do sięgania po okolicznościowe motywy. Wczesną wiosną np. przejrzyj propozycje kolorowanki Wielkanoc, wydrukuj je i zaangażuj zabawę. Może najlepsze propozycje znajdą odzwierciedlenie na pisankach?

Kolorowanki online – prosta i tania rozrywka

Pamiętaj, że dobra zabawa Twojego dziecka nie zależy od zasobności Twojego portfela – najważniejsza jest Twoja uwaga i pomysłowość. Dla Twojej pociechy najważniejszą wartość stanowi Twoja uwaga i zaangażowanie. Korzystając z darmowych narzędzi jesteś w stanie dostarczyć sporo radości!