Kariera w finansach – czego oczekują pracodawcy? -

Kariera w finansach – czego oczekują pracodawcy?

ACCA

Branża finansowa daje ogromne możliwości rozwoju zawodowego z uwagi na ogromne zróżnicowanie w zakresie specjalizacji. Każdy, kto stawia sobie ambitne cele i chce się piąć po kolejnych szczeblach kariery, musi mieć na względzie wymagania stawiane przez pracodawców.

Wiedza i doświadczenie – niezawodny duet

 

Wiedza poparta doświadczeniem to bardzo duży atut osób starających się o zatrudnienie w branży finansowej. Jeśli ktoś nie ma na swoim koncie wieloletniego doświadczenia zawodowego, nadal ma szanse na zdobycie wymarzonej posady – pod warunkiem, że już w trakcie studiów odbywał rozmaite praktyki oraz staże. Warto pamiętać, że to również liczy się na plus. Oczywiście poszczególni pracodawcy mają różne wymagania wobec kandydatów – w zależności od stanowiska. Istotną rolę w tym kontekście odgrywają także pewne  kompetencje interpersonalne z naciskiem na tzw. kompetencje miękkie, które mają duży wpływ m.in. na odpowiednią organizację pracy czy umiejętność komunikowania się z innymi ludźmi.

 

Dodatkowe kwalifikacje – zdobywaj je przez cały czas!

 

Kariera w branży finansowej wiąże się z nieustannym zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji. Punktowane przez pracodawców są np. podyplomowe studia ACCA, które w Polsce podjąć można m.in. w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Rachunkowość, finanse, ekonomia albo pokrewne kierunki – do absolwentów tych kierunków są w pierwszej kolejności adresowane studia ACCA. Egzaminy są trudne i obejmują wiele modułów, jednak uzyskanie dyplomu daje studentom zupełnie nowe perspektywy.

 

Znajomość języków obcych – bez tego ani rusz!

 

W branży finansowej znajomość języków obcych jest wymagana od wszystkich kandydatów bez względu na to, o jakie stanowisko się ubiegają. Obowiązkowy jest angielski, który stanowi uniwersalny język świata biznesu i finansów. Rzecz jasna znajomość innych języków obcych to spory atut – zwłaszcza że w wielu przypadkach trzeba wykazać się znajomością minimum dwóch języków. Ich nauka opłaca się na każdym etapie rozwijania kariery.