Czy język angielski jest przydatny w życiu?

Czy język angielski jest przydatny w życiu?

język angielski

Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że języki obce są potrzebne w życiu. W szczególności dotyczy to angielskiego, który uznawany jest już za język uniwersalny, którego znajomość jest już nie atutem, ale czymś niezbędnym, by bez przeszkód radzić sobie w świecie. Są też osoby, które bez znajomości języków obcych radzą sobie równie dobrze. Czy jednak z tego powodu warto rezygnować z nauki?

Język angielski jest językiem urzędowym w kilkudziesięciu różnych krajach. Szacuje się, że na co dzień posługuje się nim około 527 milionów osób. Angielski jest pomocny jednak nie tylko w krajach, w których jest używany na co dzień przez mieszkańców, także jest praktyczny poza nimi, ponieważ po angielsku możemy łatwo porozumiewać się praktycznie na całym świecie, także ze znającymi angielski mieszkańcami tych krajów, w których nie jest on językiem urzędowym.

Angielski przydatny jest w życiu na kilku różnych płaszczyznach. Głównie kojarzymy naukę angielskiego ze sferą zawodową. Aktualnie na wielu stanowiskach pracy angielski jest wymagany. Dotyczy to między innymi pracy z klientem międzynarodowym czy w obsłudze klienta. Zatem znajomość angielskiego na wysokim poziomie, najlepiej potwierdzona certyfikatami, będzie bardzo pomocna.

Jednak angielski nie tylko może być pomocny w rozwoju kariery, ale również w wielu innych sytuacjach. Wczasy za granicą to jeden z przykładów – dzięki angielskiemu będziemy mogli dogadać się praktycznie w każdym dużym mieście na całym świecie. Także znajomość angielskiego będzie pomocna w porozumiewaniu się z innymi na co dzień, także głębszym rozumieniu szeroko pojętej kultury – począwszy od internetowych memów, a skończywszy na czytaniu ulubionych książek w oryginale.

Wszystkich chcących nauczyć się angielskiego zaprasza szkoła lincoln.edu.pl, w której ofercie znajduje się szeroka gama kursów językowych dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Razem z lincoln.edu.pl możesz zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności językowe, aby posługiwanie się angielskim nie było dla ciebie problemem.