Jakie technikum zapewni Ci dobrą pracę? MatFiz24.pl

Jakie technikum zapewni Ci dobrą pracę?

jakie technikum zapewni Ci dobrą pracę

Zbliża się ten moment, kiedy tysiące polskich gimnazjalistów, musi zdecydować, w jakiej szkole chce kontynuować naukę. Ty też jesteś jednym z nich i od jakiegoś czasu zastanawiasz się co dalej? Jeśli chcesz zdobyć zawód i zdecydowanie bardziej interesuje Cię praktyczne zdobywanie wiedzy, to powinieneś pomyśleć o technikum. Nie dość, że nadal uczysz się przedmiotów potrzebnych do zdania matury, to jeszcze masz szansę na uzyskanie tytułu technika. W poniższym wpisie przedstawiamy profile, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Technikum logistyczne

Wraz z rozwojem transportu, wzrosło zapotrzebowanie na spedytorów i logistyków. Zawsze osiągałeś dobre wyniki z podstaw przedsiębiorczości, a nauka języków obcych nigdy nie była dla Ciebie problemem? W takim razie całkiem poważnie powinieneś pomyśleć o technikum logistycznym! Czego się na tam nauczysz? Przede wszystkim cenionych przez pracodawców umiejętności, m.in. przyjmowania i kompletowania zamówień logistycznych, kierowania pracą zespołu, obliczania ilości miejsca do składowania towarów oraz sporządzania odpowiednich umów sprzedażowych. Do tego, dowiesz się więcej na temat przyjmowania towarów, organizowania logistyki miejskiej i optymalizacji kosztów. Co daje dyplom technika logistyki? Dzięki niemu bez problemu znajdziesz pracę w przedsiębiorstwach logistycznych, jako koordynator zaopatrzenia czy organizator transportu.

Technikum informatyczne

Wydaje Ci się, że informatyków jest tak wielu, że wybór technikum informatycznego to błąd? Nic bardziej mylnego! Właściwie każda firma, bez względu na rodzaj świadczonych usług i wielkość, potrzebuje informatyków. Warto jednak dokładnie przejrzeć ofertę techników w swoim regionie i zdecydować się na te, które oferuje specjalności takie jak grafika komputerowa i komunikacja wizualna lub tworzenie gier komputerowych (znajdziesz je m.in. w http://szkolykreatywne.pl). Dlaczego? Obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na informatyków doskonale posługujących się programami graficznymi, a także testerów gier komputerowych.

Technikum ekonomiczne

Zawsze lubiłeś liczyć? A może wielokrotnie słyszałeś, że masz smykałkę do biznesu? Z pewnością spodoba Ci się technikum ekonomiczne! W czasie nauki zdobędziesz podstawową wiedzę dotyczącą gospodarki, przedsiębiorstw, analizy i interpretowania operacji gospodarczych, sporządzania planów biznesowych, stosowania działań marketingowych oraz prowadzenia rozliczeń. Dzięki tym umiejętnościom, po uzyskaniu tytułu technika ekonomisty, masz szansę na znalezienie pracy w działach przedsiębiorczości małych i średnich firm lub zdobyć etat jako referent, doradca finansowy. Będzie Ci też dużo łatwiej, gdy zdecydujesz się pójść na studia ekonomiczne – ekonomię, rachunkowość, bankowość – bo w technikum opanujesz już podstawy tych dziedzin.