Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?
Wielu osobom wydaje się, że internet oraz urządzenia mobilne mają służyć tylko jednemu – rozrywce. Niekoniecznie! Możliwość kontaktu z osobami z całego świata oraz dostęp do nieograniczonej liczby źródeł mogą wpływać na naszą wiedzę i stymulować umiejętności. W najnowszym wpisie przedstawiamy, w jaki sposób można wykorzystywać nowe technologie do nauki.
Odwiedzaj cyfrowe biblioteki!
Spodobała Ci się jakaś pozycja, ale w pobliskiej bibliotece albo jej nie było, albo była wypożyczona? Dzięki dostępowi do tak szybkiego internetu jak ten z https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy już teraz możesz odwiedzać biblioteki bez wychodzenia z domu, a wszystko dzięki cyfrowym wypożyczalniom. Tylko w Polsce działa ich kilkadziesiąt, m.in. Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa, Pomorska Biblioteka Cyfrowa, Łódzka Regionalna Biblioteka Cyfrowa czy Akademicka Biblioteka Cyfrowa i Repozytorium Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jeśli chodzi o zasięg międzynarodowy to prym wiedzie American Memory i The British Library Collections, które gwarantują dostęp do wielu atrakcyjnych dokumentów źródłowych. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób możesz zobaczyć materiały, których bardzo często, ze względu na nienajlepszy stan lub wiek, nie można wypożyczyć. To też szansa na zapoznanie się z najnowszymi badaniami i do popracowania nad znajomością języków obcych.
Czytaj blogi!
Blogi najczęściej kojarzysz z niskiej jakości stronami, na których pojawiają się banalne informacje przekopiowane ze stron producentów? Błąd! Wraz z rozwojem blogosfery, pojawiło się wielu profesjonalistów, którzy zdecydowali się na przeniesienie swojej działalności do sieci. Dzięki temu, odbiorcy mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, które nie są przestawiane w formie trudnych (i często nudnych) artykułów naukowych, ale jako proste notki, pisane przystępnym, zrozumiałym dla amatora językiem. Lubisz psy? Bez problemu znajdziesz blog weterynarza z wieloletnim doświadczeniem, który po godzinach dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami. Chcesz zgubić zbędne kilogramy, ale nie tolerujesz glutenu i nie wiesz, jakie produkty kupować? Blogi dietetyków z pewnością Ci w tym pomogą.
Nie rezygnuj z aplikacji!
Aplikacje zawsze kojarzyły Ci się z mało rozwijającymi grami? To przeszłość! Oczywiście, nadal możesz je pobierać, ale wiele z nich ma, oprócz funkcji rozrywkowych, także walory edukacyjne. Komu spodobają się aplikacje „do nauki”? Głównie małym dzieciom i ich rodzicom, bo w łatwy i przyjemny sposób, za pomocą kolorowych i poruszających się obrazów, mogą przekazać wiedzę zarówno z dziedziny językoznawstwa, jak i matematyki czy przyrody. Jedną z najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych jest Historykon, która umożliwia odnalezienie informacji na temat ważnych wydarzeń i postaci, które niekiedy zmieniły bieg historii.