Jak wykorzystać nowe technologie do nauki? MatFiz24.pl

Jak wykorzystać nowe technologie do nauki?

jak wykorzystać nowe technologie do nauki

Wielu osobom wydaje się, że internet oraz urządzenia mobilne mają służyć tylko jednemu – rozrywce. Niekoniecznie! Możliwość kontaktu z osobami z całego świata oraz dostęp do nieograniczonej liczby źródeł mogą wpływać na naszą wiedzę i stymulować umiejętności. W najnowszym wpisie przedstawiamy, w jaki sposób można wykorzystywać nowe technologie do nauki.

Odwiedzaj cyfrowe biblioteki!

Spodobała Ci się jakaś pozycja, ale w pobliskiej bibliotece albo jej nie było, albo była wypożyczona? Dzięki dostępowi do tak szybkiego internetu jak ten z https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy już teraz możesz odwiedzać biblioteki bez wychodzenia z domu, a wszystko dzięki cyfrowym wypożyczalniom. Tylko w Polsce działa ich kilkadziesiąt, m.in. Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa, Pomorska Biblioteka Cyfrowa, Łódzka Regionalna Biblioteka Cyfrowa czy Akademicka Biblioteka Cyfrowa i Repozytorium Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jeśli chodzi o zasięg międzynarodowy to prym wiedzie American Memory i The British Library Collections, które gwarantują dostęp do wielu atrakcyjnych dokumentów źródłowych. Dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób możesz zobaczyć materiały, których bardzo często, ze względu na nienajlepszy stan lub wiek, nie można wypożyczyć. To też szansa na zapoznanie się z najnowszymi badaniami i do popracowania nad znajomością języków obcych.

Czytaj blogi!

Blogi najczęściej kojarzysz z niskiej jakości stronami, na których pojawiają się banalne informacje przekopiowane ze stron producentów? Błąd! Wraz z rozwojem blogosfery, pojawiło się wielu profesjonalistów, którzy zdecydowali się na przeniesienie swojej działalności do sieci. Dzięki temu, odbiorcy mogą dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, które nie są przestawiane w formie trudnych (i często nudnych) artykułów naukowych, ale jako proste notki, pisane przystępnym, zrozumiałym dla amatora językiem. Lubisz psy? Bez problemu znajdziesz blog weterynarza z wieloletnim doświadczeniem, który po godzinach dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami. Chcesz zgubić zbędne kilogramy, ale nie tolerujesz glutenu i nie wiesz, jakie produkty kupować? Blogi dietetyków z pewnością Ci w tym pomogą.

Nie rezygnuj z aplikacji!

Aplikacje zawsze kojarzyły Ci się z mało rozwijającymi grami? To przeszłość! Oczywiście, nadal możesz je pobierać, ale wiele z nich ma, oprócz funkcji rozrywkowych, także walory edukacyjne. Komu spodobają się aplikacje „do nauki”? Głównie małym dzieciom i ich rodzicom, bo w łatwy i przyjemny sposób, za pomocą kolorowych i poruszających się obrazów, mogą przekazać wiedzę zarówno z dziedziny językoznawstwa, jak i matematyki czy przyrody. Jedną z najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych jest Historykon, która umożliwia odnalezienie informacji na temat ważnych wydarzeń i postaci, które niekiedy zmieniły bieg historii.