Jak spakować się na studencki wyjazd?

Jak spakować się na studencki wyjazd?

taksidi

Wyjazdy studenckie to czas zabawy, poznawania nowych przyjaciół oraz przygotowywania się do ciężkiego roku akademickiego. Warto więc sprawić, aby taka wycieczka przebiegła bez żadnych komplikacji. Dobra organizacja to podstawa. O czym więc powinieneś pamiętać przygotowując się na studencki wyjazd?

Po pierwsze: cała szafa nie jest ci potrzebna

Zarówno dziewczyny, jak i chłopaki, mają tendencję do tego, żeby zabierać za dużo rzeczy na wycieczkę. Przecież „wszystko może się przydać”. Warto pamiętać o tym, że sami troszczymy się o swój bagaż i czasami będziemy musieli go nieść ze sobą pod górę czy po schodach – a w tych wypadkach im mniej spakowanych rzeczy, tym lepiej. Szczególnie przy wyjazdach w wakacje do ciepłych krajów nie warto zabierać ze sobą pół szafy, gdyż i tak większość czasu spędzimy w wodzie. Najlepiej jest zabrać trzy pary spodni, podkoszulek/koszulkę na każdy dzień, sukienkę/koszulę na nocne potańcówki oraz bieliznę również na każdy dzień. Nie można zapomnieć o czymś na deszcz oraz cieplejszym swetrze na wypadek zmiany pogody. Do pensjonatu najlepiej jest zabrać klapki, aby nie chodzić boso. Jeśli standard hotelu, w którym się zatrzymamy, nie przewiduje udostępniania ręczników, powinniśmy również je uwzględnić. Na pewno przydatne będą także podstawowe kosmetyki.

Po drugie: pakowanie

Kilka uniwersalnych zasad podczas pakowania może znacznie ułatwić życie. Przede wszystkim na sam dół dajemy rzeczy najcięższe oraz te, których będziemy używać w późniejszym czasie. Ubrania będą mniej pomięte i zajmą mniej miejsca, jeżeli zostaną zwinięte w rulon. Rzeczy lekkie i pierwszej potrzeby warto mieć na samej górze. Jeżeli jest taka możliwość, to wkładajmy mniejsze rzeczy w większe. Dobrze zabezpiecz wszelkie płyny, które w trakcie podróży mogłyby się rozlać – unikniesz dzięki  temu nieprzyjemnych niespodzianek.

Po trzecie: sporządź listę

Jeżeli twoja pamięć czasem płata figle i zdarza ci się zapomnieć o czymś istotnym, to świetnym udogodnieniem jest lista rzeczy, które zabierasz. Dzięki niej przy pakowaniu przed wyjazdem oraz przed powrotem, możesz sprawdzić czy aby na pewno nie zapomniałeś o swojej ulubionej koszulce czy też stroju kąpielowym. Możesz ją mieć w swoim telefonie bądź wydrukowaną – wtedy łatwiej „odhaczać” kolejne pozycje.

Po czwarte: must have

Czyli rzeczy najbardziej potrzebne i oczywiste na konkretnym wyjeździe studenckim. Planując opalanie się na plaży, nie zapomnij o kremie z filtrem, a będąc na nartach nie możesz zapomnieć o goglach. Są rzeczy, bez których żaden wyjazd nie jest udany. Na pewno należą do nich aparat fotograficzny (aby móc utrwalić wspomnienia) czy telefon komórkowy (najlepiej smartfon, by móc bez problemu porozumiewać się z rodzicami czy też z opiekunem grupy oraz mieć w razie czego szybki dostęp do Internetu). Nie zapomnij zabrać ładowarek oraz zapasowej karty pamięci. Zagranicą ich kupno może sprawić problemy a szkoda, żebyś nie mógł z nich korzystać. Dobrze jest również zabrać ze sobą kartę EKUZ – europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego – wiele państw UE na jej podstawie udziela podstawowej pomocy medycznej.

Pakowanie się na wyjazd studencki wcale nie jest trudną rzeczą. Tym bardziej, że im więcej doświadczenia nabieramy, tym staje się to dla nas łatwiejsze i bardziej naturalne. Dzięki liście oraz odhaczaniu konkretnych pozycji, jesteśmy w stanie to zrobić w kilka godzin. A potem zostaje już tylko cieszenie się z wymarzonego studenckiego wyjazdu.