Gdzie studiować inżynierię i dlaczego w Anglii? MatFiz24.pl

Gdzie studiować inżynierię i dlaczego w Anglii?

dlaczego warto studiować inżynierię w anglii

Brytyjskie uczelnie od lat przodują w rankingach porównujących poziom wyższych uczelni na całym świecie. Studia na Wyspach co roku rozpoczynają tysiące studentów z Europy, a także z innych kontynentów, wśród nich jest także bardzo wielu Polaków. Co sprawia, że studia w Anglii są tak popularnym wyborem?

Inżynieria? Ale jaka?

Decydując się na studiowanie inżynierii w Wielkiej Brytanii masz do wyboru o wiele więcej kierunków niż zwykła mechanika, budownictwo czy inżynieria lądowa. Brytyjskie uczelnie oferują ponad 50 000 różnych kierunków, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz specjalizować się na przykład w inżynierii dźwięku, robotyce,  czy odnawialnych źródłach energii. Jeżeli np. interesują cię pojazdy, już od pierwszego roku możesz zajmować się wyłącznie samochodami sportowymi, samolotami, statkami kosmicznymi, okrętami, a nawet jachtami, a miłośnicy informatyki mają do wyboru między innymi tworzenie gier komputerowych czy aplikacji mobilnych, bezpieczeństwo sieciowe, etyczne hakerstwo oraz systemy sztucznej inteligencji. Ta lista to jednak tylko niewielki wycinek możliwości, jakie otwierają przed tobą studia w Wielkiej Brytanii! O wiele więcej znajdziesz stronie Studiuj w Anglii.

Nowoczesne kampusy

Tym, co już na pierwszy rzut oka wyróżnia brytyjskie uczelnie, są nowocześnie i bogato wyposażone kampusy. Uczelnie każdego roku inwestują miliony funtów w budowę i modernizację bibliotek, ośrodków sportu i innych obiektów, a także w wyposażenie wydziałów i sali zajęciowych. Dla przykładu, Coventry University zainwestował 55 mln funtów w budynek wydziału inżynierii, informatyki i środowiska, dzięki czemu studenci mogą korzystać z takich obiektów jak tunel aerodynamiczny czy wirtualne laboratorium bezpieczeństwa sieciowego. Podobnie jest na University of Hertfordshire, gdzie studentom oddano do dyspozycji m.in. Smart Systems Laboratory, gdzie mogą pracować nad tworzeniem aplikacji na smartfony, i symulator samochodów wyścigowych. Dzięki takim inwestycjom nauka ma wymiar bardzo praktyczny, a absolwenci opuszczają uczelnię ze znajomością narzędzi z którymi zetkną się w pracy zawodowej.

Praktyki w topowych firmach

Studenci brytyjskich uczelni wykorzystują zdobytą wiedzę w praktyce także dzięki bogatej ofercie praktyk i staży. Uniwersytety współpracują z kluczowymi pracodawcami, umożliwiając studentom zdobycie doświadczenia w wybranej branży – dla przykładu, University of Hertfordshire ma wśród partnerów takie firmy jak Airbus, Jaguar czy Xerox, a studenci University of South Wales mają możliwość odbycia praktyk m.in. w British Airways, Sony, lub Microsofcie. Takie doświadczenie zdobyte już w trakcie nauki doskonale wygląda na CV, i otwiera wiele drzwi po ukończeniu studiów.

Studia w zasięgu ręki!

Wbrew pozorom, wcale nie potrzeba dużo, żeby móc skorzystać z doskonałej oferty edukacyjnej angielskich uniwersytetów. Żeby dostać się na studia w Wielkiej Brytanii wystarczy zwykła polska matura, i nie musi być wcale zdana na 100%! Uczelnie patrzą nie tylko na wyniki egzaminów, ale kierują się również pasją i motywacją kandydatów przedstawioną w liście motywacyjnym. Angielski też nie jest przeszkodą – na wiele świetnych uczelni wystarczy zdać rozszerzoną maturę z angielskiego, bez konieczności zdawania dodatkowych i kosztownych certyfikatów językowych. Jeżeli jednak czujesz, że twój angielski nie jest wystarczający, lub jeśli matura pójdzie ci słabiej niż zakładasz, wcale nie wszystko stracone! Brytyjskie uczelnie oferują opcję studiów z tzw. foundation year, czyli rokiem zerowym, na który wymagania są o wiele niższe. Przez ten dodatkowy rok z łatwością nadrobisz ewentualne zaległości, a po jego ukończeniu automatycznie przejdziesz na pierwszy rok studiów bez dodatkowej rekrutacji.

Na studia na ponad 100 uniwersytetach w Anglii i Walii, a także na kierunki z rokiem zerowym, możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!