Finanse i rachunkowość, czyli ciekawy kierunek studiów magisterskich -

Finanse i rachunkowość, czyli ciekawy kierunek studiów magisterskich

finanse i rachunkowość

Zastanawiasz się, na jakim kierunku kontynuować edukację po ukończeniu studiów licencjackich? Jeśli nabyłeś już pewną wiedzę i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości, bądź obszarów pokrewnych, warto pomyśleć właśnie o studiach finanse i rachunkowość. Sprawdźmy, na czym polegają finanse i rachunkowość na jednej z warszawskich uczelni i komu polecamy te studia.

Finanse i rachunkowość na UTH

Decydując się na studia finanse i rachunkowość, warto poświęcić sporo uwagi wyborowi odpowiedniej uczelni. Niestety nie każda prowadzi edukację na tak samo wysokim poziomie. Jednak nie tylko o poziom tu chodzi. Istotny jest też program studiów. Warto zwrócić uwagę na dostępne specjalności, upewniając się, że jest tam taka, która nas interesuje. Jeśli chodzi o finanse i rachunkowość, jedną z uczelni prowadzących edukację na tym kierunku, jest UTH, czyli Uczelnia Techniczno-Handlowa w Warszawie. Czy warto podjąć się tam edukacji?

Studia prowadzone na kierunku finanse i rachunkowość na UTH to studia drugiego stopnia, czyli magisterskie. Trwają 2 lata i dostępne są zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. W ramach zajęć student nabywa kompleksową wiedzę z dziedziny finanse i rachunkowość. Jeśli chodzi o księgowość, studia zapewniają pełną edukację teoretyczną i praktyczną. Przekazywana jest wiedza z obszaru prawa, student uczy się wykonywać odpowiednie obliczenia i przygotowywać sprawozdania. Jednak to nie wszystko, w ramach zajęć studenci nabywają też ogólną wiedzę ekonomiczną,  uczą się rozumieć zjawiska gospodarcze i zarządzać przedsiębiorstwem. Mowa tutaj zatem o kompleksowym kształceniu, przygotowującym do podjęcia pracy na rozmaitych stanowiskach.

Dla kogo studia finanse i rachunkowość?

Zastanawiasz się, czy finanse i rachunkowość to dla Ciebie odpowiedni kierunek? Jest to z pewnością odpowiedni wybór dla każdego, kto planuje karierę zawodową w:

  • księgowości,
  • konsultingu finansowym,
  • zakładach ubezpieczeniowych,
  • bankach,
  • zarządzaniu aktywami,
  • zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwach,
  • szeroko rozumianych usługach finansowych,
  • i w wielu innych obszarach.

Niewątpliwie kierunek finanse i rachunkowość jest bardzo obszerny i daje duże możliwości w kwestii wyboru późniejszego miejsca zatrudnienia. Warto przy tym pamiętać, że w ramach finansów i rachunkowości należy wybrać specjalność, aby nabyć jeszcze głębszej wiedzy z konkretnej dziedziny.

Polecamy podjąć studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość każdemu, komu nieobce są kwestie ekonomii, gospodarki i finansów. Ukończenie edukacji na tym kierunku, na dobrej uczelni, daje duże szanse na znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy zaraz po studiach lub nawet jeszcze w czasie ich trwania.