Egzamin ósmoklasisty - jakie pomoce dydaktyczne wybrać -

Egzamin ósmoklasisty – jakie pomoce dydaktyczne wybrać

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla każdego ósmoklasisty powinno sygnalizować przygotowania do ich pierwszego w życiu egzaminu. Co jednak zrobić, gdy przysłowiowo przespało się ten moment? Mimo że warto przyłożyć się do zaplanowania nauki dużo wcześniej, to jeszcze nie jest za późno. Możesz zadbać o odpowiednie pomoce dydaktyczne, z którymi Twoje dziecko zacznie intensywną powtórkę do egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty – samodzielnie i efektywnie

Wielu uczniów, których czeka egzamin ósmoklasisty, doskonale potrafi samodzielnie zorganizować sobie naukę. Ich motywacja jest na tyle duża, że z chęcią siadają przy biurku do powtórki materiału i rozwiązują związanie z nim zadania. Czy to jednak oznacza, że taki uczeń nie potrzebuje dodatkowych pomocy, aby wiedzieć, czego spodziewać się na egzaminie ósmoklasisty?

W zawiłym gąszczu materiałów i ćwiczeń łatwo pominąć bardzo istotne zagadnienia, które mogą pojawić się na wspomnianym teście. Weźmy pod lupę część matematyczną – procenty, liczby wymierne i niewymierne, potęgi oraz pierwiastki. Młody uczeń musi nie tylko to wszystko zrozumieć, ale i odpowiednio zaszufladkować w umyśle. Ale nawet najbardziej zmotywowany ósmoklasista potrzebuje jasnych i łatwych do przyswojenia pomocy matematycznych dostosowanych do szkoły podstawowej.

Bardzo dobrym pomysłem jest rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat. Zanim jednak się do tego dojdzie, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie. Tutaj właśnie doskonale sprawdzą się tablice matematyczne. Są one niezwykle przejrzyste i w bardzo prosty sposób przekazują kluczową wiedzę o danym zagadnieniu, a korzystanie z nich to czysta przyjemność. W szczególności przydają się podczas nauki w domu, kiedy kartowanie szkolnego podręcznika jest czasochłonne i niekiedy problematyczne. Plansze edukacyjne to niezawodne pomoce matematyczne, które bez wątpienia przydadzą się w codziennych powtórkach do testu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty - jakie pomoce dydaktyczne wybrać

Karta edukacyjna potęgi – zdj. sklepkujonek.pl

Jakie zalety posiadają karty edukacyjne?
  • Są przygotowanie zgodnie z podstawą programową,
  • zawierają cenne wskazówki i porady dla uczniów,
  • mają przejrzysty układ i starannie przygotowaną szatę graficzną.

Jak widzisz zadbanie o samodzielną naukę dziecka w domu, może przynieść pożądane efekty. Pokaż mu, że przygotowania do egzaminu ósmoklasisty mogą sprawić radość i frajdę!