Czy prezent w formie testów matematycznych jest nietaktem?

Czy prezent w formie dostępu do testów z matematyki jest nietaktem?

test z natematyki

Wielu osobom na myśl o kupieniu prezentu dla nastolatka włosy stają dęba na głowie a mniej odporni na stres twierdzą nawet, że siwieją. Czują się starzy, nieprzygotowani do zadania, bez wiedzy o tym, co jest teraz trendy wśród młodzieży. Nawet pytania do rówieśników przyszłego obdarowywanego niewiele wnoszą, gdyż jego upodobania zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dodajmy do tego wybuchową naturę małolata i można powiedzieć, że siedzi się na systematycznie podgrzewanej beczce z prochem.

W takich sytuacjach na przykład biednych zagubionych rodziców, dziadków i wszelkich innych krewnych może uratować jedynie spokój, odrobina oddechu i wsłuchanie się w głos intuicji. Odpowiedzmy sobie bowiem na pytanie – czy prezent ma prawo choć trochę spełniać nasze własne (dorosłe) wizje i być (tu padną teraz słowa „straszliwe” dla każdego nastolatka) motywujący, edukujący, rozwijający – jednym słowem praktyczny?

W końcu nie jest dla nikogo tajemnicą, że zatroskani dorośli chcą jedynie dobra złotego uzdolnionego dziecka, któremu zawsze jest warto podarować coś, co rozwinie jego umiejętności lub na przykład pomoże mu w zdaniu ważnego egzaminu, zaliczeniu sprawdzianu czy w końcu w dostaniu się na pieczołowicie zaplanowane studia, a w efekcie tego wszystkiego w przyszłej karierze. Wystarczy zwykła wizyta w Internecie – na serwisach oferujących karty podarunkowe można bez problemu znaleźć vouchery oferujące pomoc naukową.

Jeżeli chodzi o edukację matematyczną możesz sprawić dziecku prezent w postaci zakupionego abonamentu na MatFiz24.pl (https://matfiz24.pl/dlaczego-warto-zakupic-abonament-matfiz24-pl), gdzie dziecko otrzyma dostęp do pełnej bazy ponad 2000 materiałów matematycznych i będzie mogło w najlepszy i najszybszy możliwy sposób przyswoić wiedzę, jaką serwuje Królowa Nauk.

Zobacz instrukcję korzystania z abonamentu MatFiz24.pl.

Bez względu na wiek dziecko bądź uczeń klasy liceum uzyska bezpłatny dostęp do wszystkich rozwiązanych zadań przygotowujących do egzaminów, sprawdzianów oraz matury z matematyki.

Testy matematyczne przygotowujące do egzaminów i sprawdzianów

Dla prostego przykładu – podarujkarte.pl ma w ofercie abonament uprawniający do korzystania z platformy edukacyjnej. Dzięki temu młody człowiek zyskać może dostęp do szerokiej gamy testów matematycznych, idealnych przed zbliżającą się akurat maturą lub po prostu dobre narzędzie do powtórki przed sprawdzianami. Specjalne e-opakowanie z dedykacją pozwala bez skrępowania wręczyć taki prezent chrześniakowi lub dziecku przyjaciół mając przy tym zaspokojone poczucie ważnej misji pt rozwój i edukacja.

Pozostaje oczywiście pytanie jak taki pomysł na prezent zostanie przyjęty? Czy nie spotka się on z momentem lekko niezręcznej, lecz nazbyt wymownej ciszy? Być może w głowach rodziców pojawią się obawy lub wątpliwości, czy nie lepiej byłoby zasilić młodemu konto w Google Play lub czy nie sprezentować mu np. abonamentu do Audioteki. Nikt nie chce wyjść na zgreda i ponuraka tracąc resztki nadziei na przyjacielską relację z domowym przedstawicielem młodego pokolenia.

Spokojnie – rzeczywistość może być jednak zgoła inna, niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Pęd do wiedzy i ambicje nastolatka są często skrywane z uwagi na obawy przed wyśmianiem przez rówieśników, ale pocieszające jest, że młodzież bywa czasem bardziej dojrzała, niż się starszym wydaje. Dlatego warto czasem zaryzykować potencjalną utratę i tak jedynie iluzorycznych relacji „kumpel-kumpel” i wyrwać się z czymś praktycznym i przydatnym. A nuż okaże się to strzałem w dziesiątkę 🙂