Czy nauka angielskiego przez Internet to dobry pomysł?

Czy nauka angielskiego przez Internet to dobry pomysł?

nauka angielskiego

Nauka języka angielskiego online to temat modny i wydawałoby się – dobrze już nam znany. A jednak wciąż budzi wiele wątpliwości. Czy przez Internet naprawdę można nauczyć się języka na dobrym poziomie? Nauka z filmów, rozwiązywanie zadań, rozmowy z Native Speakerami – możliwości jest wiele. Która z nich jest najskuteczniejsza a przy tym angażująca i ciekawa? Przeczytaj, jakie masz opcje wyboru i zdecyduj się na tę najlepszą.

Zalety kursów angielskiego online

Najczęściej decydujemy się na kursy językowe przez Internet z kilku powodów: mamy daleko do dobrej szkoły językowej, nie chcemy tracić czasu na dojazd, trudno nam znaleźć wolny termin w tygodniowym harmonogramie, pochłaniają nas obowiązki zawodowe i domowe. Największą zaletą nauki języka angielskiego przez Internet jest wygoda. Nie musimy dojeżdżać do szkoły, ani nawet wychodzić z domu, żeby odbyć lekcję. Możemy to zrobić z dowolnego miejsca! Wystarczy, że będziemy mieć przy sobie smartfon lub laptop. Nie trzeba też wyznaczać stałej pory lekcji, a więc też odwoływać lub przekładać zajęć w awaryjnych sytuacjach. Zasada jest prosta: masz chwilę wolnego czasu, włączasz kurs i uczysz się!  

Nauka języka przez Internet – wątpliwości i obawy

To, czego najbardziej się obawiamy, decydując się na naukę języka online to niska jakość edukacji. Wiele kursów dostarcza nam jedynie teorii – słówek do zapamiętania i reguł gramatycznych do przećwiczenia. Brakuje natomiast praktyki, rozmów, kontekstu użycia zwrotów. Z tego powodu czasami jednak rezygnujemy z takich rozwiązań i decydujemy się na naukę w szkole językowej, pod okiem doświadczonego lektora. Często martwimy się też, że zabraknie nam motywacji do samodzielnej nauki języka i nie będziemy mogli zmobilizować się do regularnych lekcji. Idealnym rozwiązaniem byłby kurs internetowy, który łączyłby zalety obu tych opcji. Dzięki niemu moglibyśmy uczyć się w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, ale lekcje prowadziłby prawdziwy nauczyciel – osoba, z którą można porozmawiać, zadać pytanie, poprosić o wytłumaczenie reguł gramatycznych czy zilustrowanie przykładem.  

Kurs angielskiego online z lektorem

Takie kursy internetowe, podczas których uczymy się pod opieką doświadczonych tutorów już powstały. Oferuje je m.in. Tutlo. To nowoczesna platforma, która łączy uczniów z lektorami z całego świata. Początkujący uczniowie mogą wybrać sobie nauczyciela z Polski, a Ci bardziej zaawansowani – Native Speakera. Komunikacja z osobami, które mówią po angielsku od urodzenia, pozwoli Ci osłuchać się z melodią języka i poznać różne jego akcenty. Dzięki temu nie będziesz miał problemu ze zrozumieniem obcokrajowców podczas pobytu za granicą. Poznasz nie tylko teorię i słówka, ale też ich zastosowanie i kontekst użycia. Przełamiesz barierę językową i nauczysz się rozmawiać. Co ciekawe, w Tutlo lekcje trwają tylko 20 minut, ponieważ udowodniono, że tak długo potrafimy skupiać swoją uwagę. Ten czas jest przeznaczony tylko dla Ciebie – nie musisz dzielić uwagi lektora z innymi uczestnikami kursu, bo lekcje są indywidualne.


Nauka języka angielskiego przez Internet może mieć róże formy. Wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź platformę Tutlo na https://pl.tutlo.com/