Certyfikat z języka niemieckiego – jaki wybrać? -

Certyfikat z języka niemieckiego – jaki wybrać?

Nauka języka niemieckiego W skutecznej nauce języków obcych bardzo ważne jest stawianie sobie realistycznych celów oraz dążenie do ich realizacji. Dzięki temu łatwiej utrzymać odpowiedni pozom motywacji oraz regularność i sumienność w nauce języka obcego. Jednym z takich celów może być właśnie przygotowanie się do certyfikatu językowego. Jaki certyfikat z języka niemieckiego wybrać? Jakie pomoce naukowe warto wykorzystać?

Który certyfikat z języka niemieckiego wybrać?

Wybór certyfikatów z języka niemieckiego jest bardzo duży. Jednak nie są one równoważne, mogą dawać Ci inne możliwości. Musisz wybrać taki certyfikat, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb lub wymagań. Zanim zdecydujesz się na odpowiedni certyfikat, zastanów się nad tym, które drogi mogą się przed Tobą otworzyć, jeśli go zdasz. Chcesz studiować za granicą? A może potrzebujesz uzyskać certyfikat językowy, aby znaleźć wymarzoną pracę w Polsce lub za granicą? Jeżeli już znasz powody, dla których chcesz uzyskać certyfikat, łatwiej będzie Ci zdecydować się na ten odpowiedni.

Język niemiecki – certyfikat TELC

Zdobywanie certyfikatu TELC jest możliwe dzięki telc GmbH z Frankfurtu. Organizacja przeprowadza egzaminy z 10 języków, w tym właśnie z niemieckiego. Egzamin można zdawać na każdym poziomie biegłości językowej od A1 do C2, w ośrodkach na całym świecie.

Certyfikat TELC jest honorowany zarówno przez pracodawców, jak i uczelnie wyższe w całym kraju. Zdanie certyfikatu wymagane jest również od osób, które chcą ubiegać się o niemieckie obywatelstwo. Niewątpliwą zaletą tego certyfikatu jest jego bezterminowa ważność. Podczas egzaminu sprawdzane są kompetencje w zakresie mówienia, czytania, pisania i słuchania.

Język niemiecki – egzaminy DSH i TestDaf

Jeżeli chcesz rozpocząć naukę na jednej z niemieckich uczelni, musisz mieć zdany egzamin, który potwierdza Twoje zdolności językowe na określonym poziomie. Przyszli studenci zazwyczaj zdają egzaminy TestDaF oraz DSH. Egzamin DSH można zdawać jedynie w Niemczech, na jednej z uczelni. Obejmuje on poziomy od B2 do C2 oraz składa się z dwóch części – ustną oraz pisemną. Aby go uzyskać, należy rozwiązać przynajmniej 2/3 zadań z obu części. Test Daf można zdawać w licencjonowanych centrach. Składa się z czterech modułów, które obejmują słuchanie, mówienie, pisanie i czytanie. Test Daf potwierdza umiejętności językowe na poziomach od B2 do C1.

Język niemiecki – certyfikat Goethe Institut

Goethe Institut to instytucja, które promuje kulturę niemiecką oraz język niemiecki na całym świecie. Jej placówki można znaleźć również w Polsce – obecne są w Warszawie i Krakowie. Egzamin umożliwia potwierdzenie swoich umiejętności językowych na każdym poziomie zaawansowania (od A1 do C2). Na egzaminie sprawdza się 4 kompetencje: czytanie, pisanie, słuchanie oraz mówienie. Certyfikat Goethe jest ważny bezterminowo.

Zdobycie certyfikatu z języka niemieckiego stanowi wyzwanie, jednak można jemu podołać, jeżeli odpowiednio się do niego przygotujesz. Egzaminy obejmują czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie, dlatego należy równolegle skupić się na rozwijaniu tych wszystkich umiejętności. Nauka niemieckiego w Profi Lingua to doskonały sposób na przygotowanie się do certyfikatów językowych! Na każdym etapie przygotowań otrzymasz wsparcie i pomoc wykwalifikowanych lektorów. Nie czekaj i zapisz się już dziś na kurs językowy w Profi Lingua!

źródło zdjęcia: freepik.com